Kde se pobavit

Tip na víkend: Závody kočárků, výlov a konec festivalu

Reklama

Mostecko – Další jarní, i když ne možná počasím, víkend je tu. Zpravodajský a informační portál e-mostecko.cz přináší tipy, jak strávit dva poslední dny týdne. Najdou se mezi nimi opravdové perly. Třeba takové závody kočárků.

V Mostě končí festival

V Mostě se v sobotu rozloučí s divadelním festivalem Young for Young, který běží už od středy. Vrcholem bude jistě vystoupení legendární Laterny magiky od 19 hodin. Jde o první tuzemský zájezd legendární a světoznámé Laterny magiky po 30. letech! Zcela unikátní průřez repertoáru Laterny magiky ze současnosti i minulosti formou nejoblíbenějších scének z různých titulů. Součástí je také krátká revue Code 58.08, která je malou ochutnávkou toho, jak mohou film a digitální technologie spolu s taneční složkou v budoucnu vypadat.  Festivalové vstupné činí  490 Kč.

Dohrává se Easter Cup

Kdo má rád hokej, zamíří na mostecký zimní stadion. O víkendu se tam dohrává  tradiční Easter Cup – mezinárodní turnaj mládeže v ledním hokeji. Bojuje spolu na šest desíte mužstev z 10 zemí světa (Kanady, Finska, Slovenska, Běloruska, Ruska, Lotyšska, Německa, Holandska, Maďarska, Litvy a ČR). Nenechte si ujít tento sportovní zážitek.

Na trhy do blízkého Oseka

V sobotu opět startují Osecké trhy. Konat se budou každých 14 dní od 8.00 do 11.00 hod. na hřišti na Lukách. K zakoupení budou sazenice květin a zeleniny, výrobky z kozího a ovčího mléka z kozí farmy, uzeniny, pečivo,
med, koření a další.

Rybáři vyloví Pavla

Na rybáře v akci při jarním výlovu se můžete mrknout v jejich sídle Pavel vedle litvínovského hřbitova. V neděli ráno od osmé hodiny tam budou provádět výlov. Co se jim asi urodilo?

Největší tahák: Závody kočárků

Druhý ročník celorepublikových závodů kočárků se koná v neděli od 15 hodin v litvínovském zámeckém parku.  Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a  sportu. "Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání a zároveň podpořit slogan -Šťastná máma, šťastné dítě. Jak je známo, právě sport vyplavuje endorfiny – hormony štěstí," vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu a občanského sdružení Strollering® – sportovní programy pro maminky s malými dětmi. Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na 100 - 150 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Závody budou doplněny o nejrůznější soutěže pro děti.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.