24. února 2017 Svátek má Matěj

Mostecko – Další jarní, i když ne možná počasím, víkend je tu. Zpravodajský a informační portál e-mostecko.cz přináší tipy, jak strávit dva poslední dny týdne. Najdou se mezi nimi opravdové perly. Třeba takové závody kočárků.

V Mostě končí festival

V Mostě se v sobotu rozloučí s divadelním festivalem Young for Young, který běží už od středy. Vrcholem bude jistě vystoupení legendární Laterny magiky od 19 hodin. Jde o první tuzemský zájezd legendární a světoznámé Laterny magiky po 30. letech! Zcela unikátní průřez repertoáru Laterny magiky ze současnosti i minulosti formou nejoblíbenějších scének z různých titulů. Součástí je také krátká revue Code 58.08, která je malou ochutnávkou toho, jak mohou film a digitální technologie spolu s taneční složkou v budoucnu vypadat.  Festivalové vstupné činí  490 Kč.

Dohrává se Easter Cup

Kdo má rád hokej, zamíří na mostecký zimní stadion. O víkendu se tam dohrává  tradiční Easter Cup – mezinárodní turnaj mládeže v ledním hokeji. Bojuje spolu na šest desíte mužstev z 10 zemí světa (Kanady, Finska, Slovenska, Běloruska, Ruska, Lotyšska, Německa, Holandska, Maďarska, Litvy a ČR). Nenechte si ujít tento sportovní zážitek.

Na trhy do blízkého Oseka

V sobotu opět startují Osecké trhy. Konat se budou každých 14 dní od 8.00 do 11.00 hod. na hřišti na Lukách. K zakoupení budou sazenice květin a zeleniny, výrobky z kozího a ovčího mléka z kozí farmy, uzeniny, pečivo,
med, koření a další.

Rybáři vyloví Pavla

Na rybáře v akci při jarním výlovu se můžete mrknout v jejich sídle Pavel vedle litvínovského hřbitova. V neděli ráno od osmé hodiny tam budou provádět výlov. Co se jim asi urodilo?

Největší tahák: Závody kočárků

Druhý ročník celorepublikových závodů kočárků se koná v neděli od 15 hodin v litvínovském zámeckém parku.  Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a  sportu. "Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání a zároveň podpořit slogan -Šťastná máma, šťastné dítě. Jak je známo, právě sport vyplavuje endorfiny – hormony štěstí," vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu a občanského sdružení Strollering® – sportovní programy pro maminky s malými dětmi. Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na 100 - 150 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Závody budou doplněny o nejrůznější soutěže pro děti.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.