Kde se pobavit

Mostecké Divadlo rozmanitostí chystá na sobotu premiéru Perníkové chaloupky

Reklama

Most - Nevíte, jaký program o víkednu vymyslet pro své děti? Jděte do mosteckého Divadla rozmanitostí. Loutková scéna městského divadla připravila premiéru Perníkové chaloupky. Do děje budou zapojeni i diváci. Představení si tak určitě užijete.

Divadlo přichystalo českou klasiku o Mařence a Jeníčkovi. Na snímku Tereza Lišková a Vít Levinský. Foto: L. Šeiner

Předpremiéra se koná v sobotu od 10 hodin, premiéra je poté ten samý den od 17 hodin. Na vstup si připravte sedmdesát a odpoledne osmdesát korun.

Nová inscenace Perníkové chaloupky v dramaturgii divadla naváže na úspěšnou interaktivní inscenaci Otesánek. I v Perníkové chaloupce bude dětské publikum tu více, tu méně zapojeno do děje a nebude tedy „pouze" jeho pozorovatelem, nýbrž integrální součástí. Jednou se divák stane lesem, podruhé větrem atp.

Klasickou pohádku upravila Tereza Lišková a v úpravě použila dvě básně a hádanky z knihy Dětem od Františka Hrubína. Pro inscenaci je typická práce s živou scénickou hudbou. Jednak ve zhudebněné Hrubínově poezii, ale nástroje také animují zvuky lesa, jiných postav apod. K těmto účelům hrají Tereza Lišková – Mařenka na violoncello a Vít Levinský – Jeníček na flétnu.

Diváci se mohou těšit na klasickou pohádku s loutkami Vlastislava Brože i na živé a interaktivní pojetí. V inscenaci si rovněž „zahraje" oceňovaný pardubický perník z rodinné firmy Pavla Janoše, která pro potřeby inscenace laskavě věnovala perník nejen na chaloupku jako takovou, ale perníček bude i součástí divadelního programu a děti si jej také mohou v divadle zakoupit.

Po premiéře navíc bude zahájena prodejní výstava, na níž diváci spatří mistrovské ručně zdobené perníky z dílny Pavla Janoše.


PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

hrají / Tereza Lišková a Vít Levinský

úprava a režie / Tereza Lišková
verše / František Hrubín
dramaturgie / Michal Pětík, Jiří Ondra
hudba / Michal Pětík
scéna / Vlastislav Brož, Tereza Lišková
loutky / Vlastislav Brož
kostýmy/ Jana Vacková

světlo / Vlastislav Brož
jevištní technik / Emil Preisler

Premiéra 1. března 2014

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.