Kde se pobavit

Desítka tipů na víkendovou zábavu! Výlet za dinosaury, hrátky s merkurem či otevírání zámků

Reklama

Most – Čeká na nás prý slunečný víkend, kdy se teploty budou šplhat až ke dvaceti stupňům Celsia. Tak proč zůstávat doma? Máme pro vás řadu tipů, kde se můžete poslední březnovou sobotu a neděli pěkně pobavit. Inspirujte se také prostřednictvím videoreportáží.

Foto: www.dinosaurium.cz

Otevírá se Jezeří

Poprvé v letošním roce se můžete jít podívat na zámek Jezeří. V sobotu tam začíná turistická sezóna. V dubnu je potom otevřeno o víkendech a na Velikonoční pondělí, od 10 hodin do 17 hodin. Zámek Jezeří je známý kvůli své ohrožené existenci v souvislosti s těžbou uhlí v nedalekém lomu ČSA. Ke konci devadesátých let minulého století ale byly zahájeny rekonstrukční práce, které vzhledem k velikosti objektu a omezeným prostředkům probíhají až do současnosti a s výhledem do daleké budoucnosti.

Kickboxeři si to rozdají v Mostě

Sportovní hala v Albrechtické ulici zažije v sobotu 29. března pěknou dávku adrenalinu. Konat se zde bude tradiční turnaj v kickboxu Leon Open 2014. V boxerském ringu a na několika zápasištích svedou boje závodníci v disciplínách pointfighting, lightcontact, kick light, fullcontact, low kic, kata hard, kata soft a musical forms.

Hrajte si s Merkurem v Centralu

Velká interaktivní výstava se stavebnicí MERKUR s názvem „MERKUR není jen planeta" je k vidění v mosteckém OC Central. Vstup je pro všechny zdarma. Obsahem výstavy je kromě exponátů postavených ze stavebnice MERKUR také ukázka robotiky, sada výukových modelů mechanických i elektrických pro názornou výuku fyziky a mechaniky.

Hokejisté ze sedmi zemí bojují v Mostě o velikonoční pohár

O víkendu se můžete jít podívat také na Zimní stadion v Mostě. Ten zažije pořádnou dávku hokejových turnajů. Od pátku až do 13. dubna se tam koná v pořadí již 13. ročník série hokejových turnajů mládeže Easter Cup. Do Mostu se sjelo šedesát mužstev ze sedmi zemí světa.

Divadelní přehlídka PřeMostění

V sobotu i neděli se můžete zajít mrknou na divadelní festival PřeMostěn, který organizuje DS Odevšad ve spolupráci se Základní uměleckou školou F. L. Gassmanna. V rámci festivalu proběhnou tři přehlídky – krajská postupová divadelní přehlídka Mladá Scéna, krajské kolo postupové přehlídky Divadelní Piknik Volyně a krajské kolo experimentujícího divadla Šrámkův Písek. Divadelní přehlídka PřeMostění je postupová, ale nesoutěžní. Jejím hlavním cílem je umožnit amatérským souborům i jednotlivcům prezentaci jejich představení.

Zámek Duchcov zahajuje akcí pro děti

První akce letošní sezóny na zámku v Duchcově je věnována dětem. Sobota 29. března se tam ponese v karnevalovém duchu. Uvidíte pohádkové bytosti, zámecké hosty v kostýmech, princezny, rytíře i slavného Casanovu, který na zámku pobýval.

V Hřensku otevírají Edmundovu soutěsku v předstihu

Máte rádi Hřensko? Vzhledem k neobvykle teplému počasí posledních dnů tam zajistili v předstihu víkendový provoz v Edmundově soutěsce už od této soboty 29. března. Klasický sezónní provoz v obou Soutěskách bude zahájen jako obvykle na Velikonoce, tj. 18. dubna. V Edmundově soutěsce poslední loď jezdí směr Hřensko v 18 hod. a směr Mezná v 17,30 hod. Dospělí tam platí 80 korun, děti, důchodci a psi polovinu.

Zálesáci zvou na výlet do technického muzea

Dětská organizace zálesák Most zve na výlet: Podkrušnohorské technické muzeum - hlubinné dobývání. Sraz je v neděli ve 13 hodin před dolním vchodem OD PRIOR, návrat přibližně v 17 hodin, poznávací znamení vedoucího – modrá čepice D. O. Zálesák Most. Připravte si:: dospělí 70 Kč, děti 40 Kč, děti do 7 let pouze v doprovodu dospělé osoby, průkazku MHD, vhodné oblečení, pití svačinu, kartičku pojišťovny... info na tel: 732 677 039.


Zajeďte si do Prahy do Dinosauria

V polovině března byla v Praze na Výstavišti zahájena unikátní expozice Dinosaurium, která představuje část jedné z největších světových sbírek pravých koster a zkamenělin dinosaurů. Výstava nabízí více než padesát exponátů, kterým dominují až téměř 300 miliónů let staré skelety a fosílie zapůjčené z moskevského Borisiakova paleontologického institutu ruské akademie věd , jehož více než dvousetčlennému týmu vědců se během letitého výzkumu pravěkých živočichů podařilo z jejich ostatků shromáždit jednu z nejucelenějších kolekcí na světě. "Čeští návštěvníci uvidí tuto sbírku navíc v podobě, v jaké byla vytvořena a předvedena zatím pouze ve Švédsku - ve velmi působivé panoramatické prohlídce (360°)." představuje blíže Dinosaurium za pořadatele Beyond Entertainment Štěpán Janeček, který se podílel také na realizaci mimořádně úspěšné loňské výstavy Tutanchamon. Expozice potrvá do 29.června.


Vydejte se do hor na vodní nádrž Fláje, je to kulturní památka

Jestli bude skutečně slunečno a teplo, jděte se projít po hrázi flájské přehrady. Ta byla postavena v letech 1951 - 1964. Účelem vodního díla Fláje je zásobovat pitnou vodou oblast severočeské hnědouhelné pánve. Jeho další funkce jsou zajištění minimálního průtoku a snížení povodňového průtoku na Flájském potoce a částečná ochrana před povodněmi území pod hrází. Je součástí vodohospodářské soustavy v oblasti severočeské hnědouhelné pánve. Přehrada je díky své unikátní konstrukci zařazena mezi kulturní památky České republiky. Ochranné vodní pásmo I. stupně platí okolo celé vodní plochy nádrže s přísným zákazem vstupu.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

Co se chystá

 • 21. říjen 2016

  Havraň - V Havrani bude v sobotu veselo. Konat se tu totiž bude Organizovaný trénink motokrosařů. Těšit se můžete na dětskou kategorii včetně jezdců, kteří vzešli z motokroužků. Pro případné zájemce bude možnost vyzkoušet a domluvit si termín tréninku motokroužku. Těšit se můžete také na JUMPARK FREESKI A SNB OPEN 2016.

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.