Kde se pobavit

Tip na víkend: Bajaja a házenkářský zápas roku

Reklama

Mostecko – Hlavně kulturou a sportovními akcemi bude naplněný tento víkend. V mostecké sportovní hale se sejdou stovky příznivců místních Černých andělů (či spíše andělek), konají se parkury a na své si přijdou děti či rybáři.

Házenkářské nebe

V odvetném semifinálovém utkání přivítají v sobotu od 19 hodin házenkářky DHK Baníku Most na své palubovce Üsküdar B.S.K. Návštěvníky čeká bouřlivá atmosféra Evropského poháru. Bezesporu půjde o zápas roku. Pokud Mostečanky vyhrají o pět branek, jdou do finále.

Hop přes překážky

Další sportovní akcí jsou letošní první parkurové závody na mosteckém hipodromu, na které se můžete těšit v sobotu od 9 hodin.

Klasika Bajaja

Divadlo rozmanitostí v Mostě připravilo pro děti v sobotu od 10 a 17 hodin pohádku Bajaja. Jedná se o jevištní adaptaci klasické pohádky.

Tři nezbedná prasátka

Na děti nezapomíná ani litvínovská Citadela. V neděli od 16 hodin tam hraje mostecké divadlo Rozmanitostí pohádku Tři čuníci nezbedníci. Jedná se o pohádku, která se stala předlohou pro nové zpracování veselého příběhu tří prasátek.

Otevře se vinný archiv

České vinařství Chrámce zve v sobotu od 9 do 17 hodin na tradiční již sedmnácté otevření archivu mosteckých vín, které se koná ve sklepích přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.

Otevřený zámek

V dubnu je pouze o víkendech přístupný zámek Jezeří, a to vždy od 10 do 17 hodin. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu, poslední v 16 hodin. Od května bude otevřeno denně mimo pondělí.

Poprvé na Červeném hrádku

V neděli začíná kulturní sezóna na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Jaký je program? Od 14 hodin hraje Sváťovo dividlo, o hodinu později zazpívá smíšený pěvecký sbor CHORUS LANEUM (období renesance), v 16 hodin nastoupí opět Sváťovo dividlo a v 18 hodin country a bluegrassová kapela Poutníci (koncert se koná v Kulturním domě Jirkov). 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.