25. února 2017 Svátek má Liliana

Mostecko – Hlavně kulturou a sportovními akcemi bude naplněný tento víkend. V mostecké sportovní hale se sejdou stovky příznivců místních Černých andělů (či spíše andělek), konají se parkury a na své si přijdou děti či rybáři.

Házenkářské nebe

V odvetném semifinálovém utkání přivítají v sobotu od 19 hodin házenkářky DHK Baníku Most na své palubovce Üsküdar B.S.K. Návštěvníky čeká bouřlivá atmosféra Evropského poháru. Bezesporu půjde o zápas roku. Pokud Mostečanky vyhrají o pět branek, jdou do finále.

Hop přes překážky

Další sportovní akcí jsou letošní první parkurové závody na mosteckém hipodromu, na které se můžete těšit v sobotu od 9 hodin.

Klasika Bajaja

Divadlo rozmanitostí v Mostě připravilo pro děti v sobotu od 10 a 17 hodin pohádku Bajaja. Jedná se o jevištní adaptaci klasické pohádky.

Tři nezbedná prasátka

Na děti nezapomíná ani litvínovská Citadela. V neděli od 16 hodin tam hraje mostecké divadlo Rozmanitostí pohádku Tři čuníci nezbedníci. Jedná se o pohádku, která se stala předlohou pro nové zpracování veselého příběhu tří prasátek.

Otevře se vinný archiv

České vinařství Chrámce zve v sobotu od 9 do 17 hodin na tradiční již sedmnácté otevření archivu mosteckých vín, které se koná ve sklepích přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.

Otevřený zámek

V dubnu je pouze o víkendech přístupný zámek Jezeří, a to vždy od 10 do 17 hodin. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu, poslední v 16 hodin. Od května bude otevřeno denně mimo pondělí.

Poprvé na Červeném hrádku

V neděli začíná kulturní sezóna na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Jaký je program? Od 14 hodin hraje Sváťovo dividlo, o hodinu později zazpívá smíšený pěvecký sbor CHORUS LANEUM (období renesance), v 16 hodin nastoupí opět Sváťovo dividlo a v 18 hodin country a bluegrassová kapela Poutníci (koncert se koná v Kulturním domě Jirkov). 

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.