Kde se pobavit

Desítka tipů na víkend: Vyrazte na velikonoční jarmarky, do zoo či městské závody horských kol

Reklama

Most – Prodloužený velikonoční víkend je tu. A s jarními svátky souvisí i převažující nabídka tématicky zaměřených akcí. Vyložený propadák to nebude asi nikde, takže si podle libosti vyberte místo vám nejbližší či nejsympatičtější. Kdo je již Velikonocemi přesycený, třeba si vybere z naší nabídky dalších víkendových akcí.

Velikonoční trhy v Mostě. Foto: Jan Vraný

MOST: Velikonoční jarmark na náměstí

Sobota 19. – neděle 20. dubna, 10 – 18 h
Na mosteckém 1. náměstí můžete o víkendu navštívit velikonoční jarmark. Podívat se můžete na zvířata v ohrádce, děti si užijí dětských atrakcí: vláčku, trampolíny, kolotočů a skákacího hradu. Připravený je stánkový prodej.

ŽATEC: V Krásném Dvoře ukazují tajnosti z depozitářů

Sobota 19. – pondělí 21. dubna
Pro návštěvníky připravili pracovníci ze zámku v Krásném Dvoře ukázky exponátů z depozitářů. Ukáží je u příležitosti Mezinárodního dne památek až do velikonočního pondělí. Co můžete vidět? Historické lovecké zbraně, sbírku egyptských a řeckých antických artefaktů, bronzové zlacené hodiny vyrobené kolem roku 1860, novogotickou zástěnu s námětem rytířského turnaje, knihovní židli rozkládací na schůdky, servírovací stolek z lepenky nebo historický bidet z 18. století

TEPLICE: Závod horských kol ve městě lepší než fetování

Sobota 19. dubna
Na více než čtyřkilometrový okruh vedený v centru lázeňské čtvrti Teplic, Zámecké zahrady a parkem Letná se v sobotu vydají bikeři. Přijďte je podpořit. Závod je veden po městských cestách, převýšení činí 95 m na jeden okruh a jede se v rámci Českého poháru MTB XCO. Vložené jsou navíc závody dětí s podtitulem „lepší sportovat než fetovat".

CHOMUTOV: Užijte si Den Země v zooparku

Sobota 19. dubna, od 13 h
Akce v chomutovském zooparku se koná sobotu 19. dubna od 13 hodin a program bude pestrý. Kromě pohádek v podání Divadla Ve Tři, se můžete těšit na hudební uskupení Tequila Band, country skupinu Makovec, verisáž výstavy fotografií Karla Bartíka s přednáškou, worshop s Centrem pro ekologickou výchovu Klíny (výroba svíček, hračky či filcovaných kuliček), indiánskou vesnici a soutěže. Chybět nebude ani ukázka výcviku dravců. Odvážlivci mohou degustovat speciální hmyzí pochoutky. Na slavnostní křtiny přijal pozvání Litvínovan Aleš Lehký, kterého znáte ze skupiny Lunetic nebo ze Snídaně s Novou.

OSEK: Velikonoční tradice v Oseku

Sobota 19. - neděle 20. dubna, od 10 do 17 h
V areálu oseckého kláštera se o víkendu můžete těšit na řemeslníky, kteří vám představí své výrobky na velikonoční téma a naučí vás např. plést pomlázky. Dům dětí a mládeže Osek opět otevře svou velikonoční dílnu a svou prodejní výstavu. Bude připraven program pro děti. V neděli 20. dubna odpoledne vás čeká vystoupení Minifarmy Dlouhá Louka se zvířátky.

HORNÍ JIŘETÍN: Bleší trhy

Neděle 20. dubna, 13 h
Na prvním blešáku v Horním Jiřetíně na Mostecku v tomto roce nebude chybět ani dechovková kapela. Trhovci i návštěvníci najdou své bleší trhy tradičně od 13 hodin v areálu u chovatelů.

Černá kuchyně na Novém Hradě v Jimlíně. Foto: Vít PávekLOUNY: Velikonoce s dobovým jarmarkem na Novém Hradě

Neděle 20. dubna, 10 – 17 h
Na zámku Nový Hrad v Jimlíně můžete v neděli 20. dubna prožít Velikonoce s dobovým jarmarkem a prezentací výrobků a činností sociálních ústavů zřizovaných Ústeckým krajem. Program je připravený od 10 do 17 hodin. Můžete se těšit také na středověkou hudbu, kejklíře, kouzelníka, pouliční divadlo, sokolníka a živá zvířátka. Vstupné je dobrovolné.

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ: Porcelánové Velikonoce

Neděle 20. dubna, od 13 h
Na zámku v Klášterci nad Ohří se v neděli konají Porcelánové velikonoce. Těšte se na pohádky, zdobení kraslic, vyrábění malých Moran či malování na obličej. Začíná se ve 13 hodin, vstup je volný.

BÍLINA: Bílinské 80´pokračují v neděli

Neděle 20. dubna, 20 h
V neděli 20. dubna pokračují Bílinské 80´. Tentokrát se každý může těšit na vystoupení skupiny ABBA World Revival. Začátek koncertu je v Kulturním domě Fontána ve 20 hodin.

DĚČÍN: Velikonoční prázdniny v zoo

Sobota 19. – 21. dubna, 8 – 18 h
Zajímavou stanovištní soutěž přichystala na dny prázdninového volna děčínské zoologická zahrada. Až do Velikonočního pondělí si budou příchozí děti moci vyzkoušet, jak zdatné jsou v oblasti zoologie. V areálu zoo bude připraveno celkem šest zvídavých otázek. Kdo vyplní všechna políčka správně, dostane se do slosování o pěkné ceny a propagační předměty zoo . Soutěž Velikonoce v zoo bude probíhat do pondělí 21. dubna. Zahrada je otevřena denně od 8 do 18 hodin. Se vstupenkou ze zoo můžete ve stejný den navštívit zdarma i Expozici Rajské ostrovy na Teplické ulici.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 25. říjen 2016

  Janov - Do ústavu sociální péče v Janově vyjela jednotka profesionálních hasičů z Litvínova. Důvodem byla technická pomoc u jednoho z tamních klientů. Třicetiletý tamní chovanec si totiž včera nasadil prstýnek a přes noc mu nebezpečně otekl prst. 

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.