19. února 2017 Svátek má Patrik

Březno u Chomutova - Probouzení Březenského draka se tentokrát odehraje v nebesko-hornickém duchu. Za Severusem přijede do Března u Chomutova Svatý Jiří a patronka horníků Svatá Barbora.

Březenský drak. Foto: Severočeské doly

Celodenní show plná soutěží a kouzel, ze které nikdo neodejde s prázdnou, začne v neděli 27. dubna v 10 hodin a potrvá do 17 hodin. Vstup je zdarma.

V areálu Severočeských dolů u velkorýpadla KU800, které je vyhledávanou industriální památkou a má přezdívku Březenský drak, bude připravený bohatý program. Svatý Jiří se svým koněm dorazí v 11, 13 a 15 hodin. Návštěvníci si budou moci zatančit s exotickou tanečnicí, obdivovat, jak fakír zkrotí plameny a kouzelníkovi pomoci čarovat.

Připravené budou čtyři soutěžní trasy. Na nich si děti vyzkouší práci pohádkových postav, které podle pověstí pomáhají horníkům s těžbou. Spolu s permoníky, ohnivcem a drakem tak návštěvníci nahlédnou do historie hornictví, které má v Podkrušnohoří více než 700letou tradici. Zároveň se dozví, že je potřeba chránit přírodu. Dojde i na detektivní hru, na jejímž konci děti spolu s andělíčkem probudí malé dráčky ze zimního spánku. V plánu jsou také projížďky na koních.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.