Kde se pobavit

Tipy na víkend: Výlet okolo Mostu, trhy i adrenalin

Reklama

Mostecko - Klub Českých turistů v Mostě pořádá v sobotu pochod Mostecké šlápoty. Start je od 7.30 do 10.00 hodin u Městské knihovny v Mostě. Cíl je v Restauraci Hoka pod knihovnou od 11.00 do 16.30 hodin. Trasy jsou určené pro pěší i cyklisty. Povedou okolím Mostu. Odměnou bude diplom, suvenýr a občerstvení.

Nakupte si nezávadné jídlo

V sobotu se od 8 do 12 hodin konají před mosteckým Repre Severočeské farmářské trhy. „Ze specialit na trhu můžeme pro tento měsíc vypíchnout nabídku čerstvých chlazených ryb. Uzené ryby a rybí speciality budete moci nakoupit na všech trzích. Doufejme, že se už umoudří počasí a trhy se zazelenají nabídkou sadby a první jarní zeleniny," přejí si organizátoři.

Výšlap na zámek

V neděli ve 13 hodin mohou zájemci vyrazit na výlet na Jezeří. Sraz je před černickou hospodou. Cestou se budou vyprávět příběhy, na závěr opékat buřty.

Skoky do molitanu

Adrenalinoví nadšenci si mohou přijít zaskát do havraňského Jumparku. Už je otevřený po zimě. O víkendech je otevřeno od 10 do 18 hodin. A duben přichystali provozovatelé akci: Přiveď skákat svoji holku a máš vstupné za 400 pro oba na den! akce platí do konce dubna! V Jumparku se skáče z rampy do bazénu plného molitanu.

A co v okolí?

O víkendu můžete navštívit meteorologickou observatoř na Milešovce. Oba dva dny je otevřeno vždy od 9 do 16 hodin. Přístupná bude věž observatoře. Vstup je zdarma. Na zámku v Krásném Dvoře bude do 21. dubna zpřístupněna unikátní součást jeho sbírek. Návštěvníkům budou na konci klasického prohlídkového okruhu ve Velkém reprezentačním sálu představeny cenné historické atlasy tištěné v 17. století v Amsterodamu.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.