24. února 2017 Svátek má Matěj

Mostecko - Klub Českých turistů v Mostě pořádá v sobotu pochod Mostecké šlápoty. Start je od 7.30 do 10.00 hodin u Městské knihovny v Mostě. Cíl je v Restauraci Hoka pod knihovnou od 11.00 do 16.30 hodin. Trasy jsou určené pro pěší i cyklisty. Povedou okolím Mostu. Odměnou bude diplom, suvenýr a občerstvení.

Nakupte si nezávadné jídlo

V sobotu se od 8 do 12 hodin konají před mosteckým Repre Severočeské farmářské trhy. „Ze specialit na trhu můžeme pro tento měsíc vypíchnout nabídku čerstvých chlazených ryb. Uzené ryby a rybí speciality budete moci nakoupit na všech trzích. Doufejme, že se už umoudří počasí a trhy se zazelenají nabídkou sadby a první jarní zeleniny," přejí si organizátoři.

Výšlap na zámek

V neděli ve 13 hodin mohou zájemci vyrazit na výlet na Jezeří. Sraz je před černickou hospodou. Cestou se budou vyprávět příběhy, na závěr opékat buřty.

Skoky do molitanu

Adrenalinoví nadšenci si mohou přijít zaskát do havraňského Jumparku. Už je otevřený po zimě. O víkendech je otevřeno od 10 do 18 hodin. A duben přichystali provozovatelé akci: Přiveď skákat svoji holku a máš vstupné za 400 pro oba na den! akce platí do konce dubna! V Jumparku se skáče z rampy do bazénu plného molitanu.

A co v okolí?

O víkendu můžete navštívit meteorologickou observatoř na Milešovce. Oba dva dny je otevřeno vždy od 9 do 16 hodin. Přístupná bude věž observatoře. Vstup je zdarma. Na zámku v Krásném Dvoře bude do 21. dubna zpřístupněna unikátní součást jeho sbírek. Návštěvníkům budou na konci klasického prohlídkového okruhu ve Velkém reprezentačním sálu představeny cenné historické atlasy tištěné v 17. století v Amsterodamu.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.