Kde se pobavit

Deset tipů na báječný jarní víkend na Mostecku

Reklama

Mostecko – Tento víkend 27. a 28. dubna se rozhodně nudit nemusíte. Přinášíme výběr těch nejzajímavějších akcí, které se konají. Jsou mezi nimi turistické pochody, výlety, stavění májek, městské oslavy, trochu sportování, tance i ekologie.

Pojede historický vlak

V sobotu se můžete projet zvláštním vlakem na takzvané Švestkové dráze mezi Mostem a Lovosicemi. Trať vede malebnou krajinou Českého středohoří a v provozu je jen občas. Vlak vyjede v 8:25 z Mostu a do Lovosic přijede v 9:41 hodin. Zastaví v Bělušicích, Libčevsi, Třebívlicích, Podsedicích, Dlažkovicích, Třebenicích městě, Třebenicích, Čížkovicích a Sulejovicích. Zpět jede vlak z Lovosic v 18:10 do Mostu, kam dorazí večer v 19:31 hod.

Turisté si poprvé vyšlápnou

Letošní zahájení turistické sezóny v Mostě se ponese v duchu lahodného vína. Startuje se v sobotu 27. dubna od devíti hodin u děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Pro pěší i cyklisty připravilo Turistické a informační centrum v Mostě ve spolupráci s Českým vinařstvím Chrámce, Klubem českých turistů a cyklistickým sdružením KL Most dvě trasy pochodu, jejichž společným cílem bude vinice v Rudolicích. Zatímco cyklisté se vydají kolem jezera Most přes Braňany a Želenice do Rudolic, a projedou tak budoucí cyklotrasy v délce přibližně třicet kilometrů, je pro pěší připraven netradiční výstup na Špičák v délce 5,5 kilometru.

Procesí  se zastaví na víno

V sobotu 27. dubna bude od deseti hodin zahájeno i takzvané Svatomarkovské procesí, které povede ze Sinutce přes Kozly do Chrámců. V areálu vinařství pak na návštěvníky čeká den otevřených dveří spojený rovněž s ochutnávkou vín a další atrakce.

Turnájek v badmintonu

I další akce je pro příznivce sportování. V Mostě se v sobotu od 10 hodin koná badmintonový turnaj Tornádo Cup 2013. Jde o otevřený turnaj v badmintonu pro širokou veřejnost a neregistrované hráče. Kategorie: čtyřhry - muži, čtyřhry mix.

Zálesáci vezmou rodiny na zříceninu

Dětská organizace Zálesák v Mostě v sobotu pořádá výlet na zříceninu hradu Blansko. Sraz je v sobotu v 9,45 hodin na vlakovém nádraží v Mostě, návrat plánují Zálesáci před pátou hodinou. Akce je určena pro děti i jejich rodiče.

Májky postaví s předstihem

V Meziboří mají připravenou tradiční jarní akci: Stavění máje a pálení čarodějnic. Sraz je v sobotu před čtvrtou odpolední u tamní požární zbrojnice. Odtud se pochoduje k městskému úřadu, kde se bude stavět májka a je připravena zábava.

Májka se v sobotu bude stavět také v Patokryjích. Začíná se od šestnácti hodin se zábavným programem plným her a písniček.

Osek je sto let městem, oslavte to

Osek slaví v letošním roce 100 let od povýšení na město. K této významné události pořádá několik akcí, nejbližší již tuto sobotu, kdy uplyne přesně sto let ode dne, kdy císař František Josef I. propůjčil Oseku statut města. Oslavy se konají celý den na nádvoří Kláštera cisterciáků. V 16 hodin se u informačního centra sejdou všichni, kteří chtějí do průvodu. „Čeká nás několik krásných zastavení a velké focení všech občanů města Osek ve tvaru 100," slibují organizátoři.

Studenti spolupracují s NASA

Sledovat studenty, kterým není lhostejné životní prostředí, můžete až do neděle v Litvínově. Probíhá tam jedinečné setkání studentů a učitelů ze škol zapojených do mezinárodního programu GLOBE. V něm  žáci zkoumají přírodu, sledují vývoj počasí a podnebí, určují půdní vlastnosti i kvalitu vod, mapují vegetaci v okolí své školy. Naměřená data mladí badatelé zpracovávají v originálních projektech a kromě získání vlastních poznatků a dovedností je využívají také k řešení lokálních problémů životního prostředí. Své výsledky si nenechávají pro sebe a informace odesílají do celosvětové databáze. Garantem mezinárodního programu je totiž americká NASA. Letos své projekty v rámci GLOBE Games představí 27 škol z  České republiky.

Kdo umí nejlépe tančit?

V neděli se ve společenském sálu hotelu Domino uskuteční  soutěž  ve společenském tanci Mostecký Kahan 2013. Je určena pro děti, juniory, mládež i seniory . Začíná se v jedenáct hodin.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.