Pondělí 21. květen 2018
Svátek má Monika
Archivováno

Mostecko – Tento víkend 27. a 28. dubna se rozhodně nudit nemusíte. Přinášíme výběr těch nejzajímavějších akcí, které se konají. Jsou mezi nimi turistické pochody, výlety, stavění májek, městské oslavy, trochu sportování, tance i ekologie.

Pojede historický vlak

V sobotu se můžete projet zvláštním vlakem na takzvané Švestkové dráze mezi Mostem a Lovosicemi. Trať vede malebnou krajinou Českého středohoří a v provozu je jen občas. Vlak vyjede v 8:25 z Mostu a do Lovosic přijede v 9:41 hodin. Zastaví v Bělušicích, Libčevsi, Třebívlicích, Podsedicích, Dlažkovicích, Třebenicích městě, Třebenicích, Čížkovicích a Sulejovicích. Zpět jede vlak z Lovosic v 18:10 do Mostu, kam dorazí večer v 19:31 hod.

Turisté si poprvé vyšlápnou

Letošní zahájení turistické sezóny v Mostě se ponese v duchu lahodného vína. Startuje se v sobotu 27. dubna od devíti hodin u děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Pro pěší i cyklisty připravilo Turistické a informační centrum v Mostě ve spolupráci s Českým vinařstvím Chrámce, Klubem českých turistů a cyklistickým sdružením KL Most dvě trasy pochodu, jejichž společným cílem bude vinice v Rudolicích. Zatímco cyklisté se vydají kolem jezera Most přes Braňany a Želenice do Rudolic, a projedou tak budoucí cyklotrasy v délce přibližně třicet kilometrů, je pro pěší připraven netradiční výstup na Špičák v délce 5,5 kilometru.

Procesí  se zastaví na víno

V sobotu 27. dubna bude od deseti hodin zahájeno i takzvané Svatomarkovské procesí, které povede ze Sinutce přes Kozly do Chrámců. V areálu vinařství pak na návštěvníky čeká den otevřených dveří spojený rovněž s ochutnávkou vín a další atrakce.

Turnájek v badmintonu

I další akce je pro příznivce sportování. V Mostě se v sobotu od 10 hodin koná badmintonový turnaj Tornádo Cup 2013. Jde o otevřený turnaj v badmintonu pro širokou veřejnost a neregistrované hráče. Kategorie: čtyřhry - muži, čtyřhry mix.

Zálesáci vezmou rodiny na zříceninu

Dětská organizace Zálesák v Mostě v sobotu pořádá výlet na zříceninu hradu Blansko. Sraz je v sobotu v 9,45 hodin na vlakovém nádraží v Mostě, návrat plánují Zálesáci před pátou hodinou. Akce je určena pro děti i jejich rodiče.

Májky postaví s předstihem

V Meziboří mají připravenou tradiční jarní akci: Stavění máje a pálení čarodějnic. Sraz je v sobotu před čtvrtou odpolední u tamní požární zbrojnice. Odtud se pochoduje k městskému úřadu, kde se bude stavět májka a je připravena zábava.

Májka se v sobotu bude stavět také v Patokryjích. Začíná se od šestnácti hodin se zábavným programem plným her a písniček.

Osek je sto let městem, oslavte to

Osek slaví v letošním roce 100 let od povýšení na město. K této významné události pořádá několik akcí, nejbližší již tuto sobotu, kdy uplyne přesně sto let ode dne, kdy císař František Josef I. propůjčil Oseku statut města. Oslavy se konají celý den na nádvoří Kláštera cisterciáků. V 16 hodin se u informačního centra sejdou všichni, kteří chtějí do průvodu. „Čeká nás několik krásných zastavení a velké focení všech občanů města Osek ve tvaru 100," slibují organizátoři.

Studenti spolupracují s NASA

Sledovat studenty, kterým není lhostejné životní prostředí, můžete až do neděle v Litvínově. Probíhá tam jedinečné setkání studentů a učitelů ze škol zapojených do mezinárodního programu GLOBE. V něm  žáci zkoumají přírodu, sledují vývoj počasí a podnebí, určují půdní vlastnosti i kvalitu vod, mapují vegetaci v okolí své školy. Naměřená data mladí badatelé zpracovávají v originálních projektech a kromě získání vlastních poznatků a dovedností je využívají také k řešení lokálních problémů životního prostředí. Své výsledky si nenechávají pro sebe a informace odesílají do celosvětové databáze. Garantem mezinárodního programu je totiž americká NASA. Letos své projekty v rámci GLOBE Games představí 27 škol z  České republiky.

Kdo umí nejlépe tančit?

V neděli se ve společenském sálu hotelu Domino uskuteční  soutěž  ve společenském tanci Mostecký Kahan 2013. Je určena pro děti, juniory, mládež i seniory . Začíná se v jedenáct hodin.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací