Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie
Archivováno

Litvínov - Již tuto sobotu, tedy 6. září od 9 do 18 hodin se v Litvínově na rybochovném zařízení Pavel konají 4. Rybí slavnosti, které pořádá místní organizace Českého rybářského svazu v Mostě. Položili jsme  jejich zástupci Jiřímu Jakešovi, který má na starost propagaci organizace, několik otázek k této akci.

Areál rybochovného zařízení Pavel litvínovských rybářů. foto: Jiří Jakeš

Jedná se již o čtvrtý ročník rybích slavností, kde se vzal nápad takovou akci uspořádat?

Ač se to nezdá, tak rybářů je u nás velmi mnoho, je to jeden z nejrozšířenějších koníčků a věnuje se mu kolem třísta tisíc čechů, jenže rok od roku se zvyšuje věkový průměr rybářů a dětí přichází do našich řad stále méně. Důvodů proč tomu tak je bude mnoho, ale jedním z nich je určitě i relativně malá propgace rybaření jako volnočasé aktivity. Tento trend je celorepublikový a vnímáme ho i zde na Mostecku, kde je jedna z největších rybářských organizací v republice. Touto akcí chceme propagovat rybaření a snad i získat nové členy z řad těch nejmladších.

Takže rybí slavnosti jsou hlavně pro děti?

To rozhodně ne i když v programu a atrakcích je cíleno především na děti, aby viděly ryby a rybaření, tak se jedná o akci která má přiblížit rybaření a naší organizaci všem lidem. Je to zároveň i takové prodloužení prázdnin za příjemného počasí, které nám meteorologové slibují. Krom toho nikde na Mostecku nemáte možnost ochutnat, uzené, nebo pečené ryby, případně zakoupit živé ryby na jednom místě.

Co všechno tedy čeká na děti a co na dospělé?

Na slavnosti bude možné vidět různé druhy našich sladkovodních ryb v kádích i akvariích. Děti si mohou vyzkoušet nahodit rybářským prutem, nebo se pokusit ulovit rybu sami v našem rybníce, to vše za dozoru a pomoci zkušených rybářů. Pro děti je také připraveno několik soutěží o drobnosti a sladkosti.

Na místě bude prodej uzených, pečených a živých ryb. Například takzvané rybí škvarky, po kterých se loni jen zaprášilo, proto jich bude připraveno více. Na místě bude i zastřešené posezení s živou hudbou, hrát bude skupina Promile. Krom ryb si můžete dát klobásu, pivo, víno, kávu a další dobroty běžné na podobných společenských akcích.

Součástí akce bude i prezentace knihy Rybolov v srdci, kterou zde představí sám autor Jiří Pešaut. Tuto knihu bude možné na místě zakoupit, případně si nechat napsat věnování.

Jaké je vstupné na tuto akci?

Vstupné je jako každý rok dobrovolné. Náklady akce se nám daří pokrýt z našich prostředků a především za podpory Ústeckého kraje a města Most, kterým patří velký dík. Stejně tak dalším sponzorům z řad firem.

Jak se k vám návštěvníci dostanou?

První a nejlepší možností je vyrazit na sobotní procházku, je to na okraji města Litvínov, hned vedle litvínovského hřbitova a má být hezky. Pokude se návštěvníci rozhodnou přijet autem, tak před hřbitovem je velké parkoviště. Dále sem jede z litvinovského nádraží linkový autobus. Časy odjezdu jsou 10:35, 11:35, 12:35, 13:35, 14:35, 15:15 a 16:15. Cena jízdenky je jen osm korun.

Děkuji za rozhovor a přeji ať vám vyjde počasí, dorazí dost návštěvníků a daří se tuto akci pořádat i do budoucna. Pokud nám to čas dovolí, určitě se přijdeme podívat a udělat reportáž.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací