Kde se pobavit

Deset tipů na báječný víkend: Kočky, letadla nebo Central?

Reklama

V Mostě bude výstava koček.Mostecko – Nechcete prožít víkend zavření doma? Nebude jednoduché vybrat si ze zajímavých akcí, které se tuto sobotu a neděli konají na Mostecku nebo v blízkém okolí. Přinášíme nejširší přehled z regionálních médií.

Pro milovníky letadel

Už od pátku do soboty se na mosteckém letišti koná XVII. ročník soutěže leteckých akrobatů Mostecký pohár. Jde o soutěž pilotů - akrobatů motorových letadel v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced. Neděle je určena jako záložní den při nepřízni počasí. Přílety a tréninkové již ve čtvrtek 9.5.2013. 12.5.2013 je záložní den při nepřízni počasí.

Pro obdivovatele rychlých koní

V sobotu se v Mostě konají první dostihy: Cena první dámy České republiky - Jarní cena města Mostu. Dostihový den je uspořádán pod záštitou paní Ivany Zemanové, která se akce osobně zúčastní. Připraveno je celkem osm jednotlivých dostihů v době od 13.00 - 17.30 hodin. Kyvadlová přeprava je zajištěna zdarma ze stanic 1. náměstí a konečná tramvaje č. 4. Parkovné zdarma, vstupné 50,- Kč, děti do 140cm a ZP vstup zdarma.

Náročný Krušnoman

V sobotu se koná od osmi hodin na Klínech v tamním sportovním areálu 1. závod Ford Czechman tour: 9. ročník Krušnoman Long Distance Duathlon.

Oddech v Centralu

Mostecký obchodní dům Central Most slaví v polovině května pět let od otevření. V sobotu se u té příležitosti mezi 10. a 18. hodinou koná v jeho prostorách akce Cirkus trochu jinak aneb živé centrum. Pořadatelé slibují spoustu legrace a zábavy pro všechny zákazníky, živá zvířata či kolo štěstí.

Jedlíci ocení polévku

Netradiční olympiádu pořádá Klub Přátel Chudeřína, který dříve organizoval Chudeřínský kotlík, soutěž o nejlepší guláš. Letos se mohou těšit na Polívkovou olympiádu. Koná se v sobotu od 14 hodin v Chudeřínském parku. Vítěze organizátoři vyhlásí v 16.30 hodin. Pro nositele příjmení Polívka a Polívková jsou ochutnávky soutěžních polévek zdarma.

Hvězdy ve dne

Planetárium v Mostě připravilo na sobotní odpoledne pro děti pořad Hvězdné nebe s pohádko / Mickeyho zpráva z Marsu. Je určené pro děti od tří do sedmi let a začíná v 15 hodin. Od 16.30 hodin startuje pořad Jarní hvězdné nebe.

Samé mňoukání

Tradiční výstava koček se koná oba víkendové dny na mosteckém zimním stadionu. Mezinárodní výstavu ušlechtilých koček pořádá litvínovské Sdružení chovatelů koček, navštívit ji lze v oba dva dny mezi 9. a 17. hodinou. Na co se mohou návštěvníci těšit? V sobotu to bude třeba volba nejhezčího kotěte a v neděli to budou zvířata mladých chovatelů. Kdo by chtěl pomoci, může si vybrat z kočiček z útulku. Na výstavě, která se dosud konala v Repre, lze pořídit i doplňky pro chov těchto domácích zvířat.

Házenkářky v hale i na náměstí

V neděli odehrají mostecké házenkářky odvetné utkání finále Challenge Cupu ve sportovní hale v Mostě. Zápas začíná ve 12.30 hodin. Přijďte podpořit Černé anděly v cestě za historickým úspěchem. Kdo se nevejde do haly, může vyrazit na 1. náměstí. Magistrát pustí zápas na velkoplošné obrazovce na budově úřadu.


 

Od sousedů

Lakomý ukazuje řezby na zámku

Na nádvoří duchcovského zámku je k vidění výstava dřevořezeb Pavla Lakomého nazvaná Resumé. Mostečan představuje desítku soch až do 24. června. Jde o figurální plastiky i abstraktní tvary.

Otvírání pramenů

Kdo by neznal kláštereckou Evženku? Městská slavnost spojená se svěcením minerálních pramenů, divadlem o objevení pramene Evženie a kulturním programem pro malé i velké návštěvníky se koná v sobotu 11. května v Klášterci nad Ohří. Začíná se po obědě a končí se setměním.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.