Kde se pobavit

Nálož tipů na víkend: Deset akcí na sobotu a dvě v neděli

Reklama

Mostecko – Úžasně rozmanitý víkend 18. a 19. května můžete prožít na Mostecku. Vybere si každý, na to si klidně vsadíme. Chcete vidět rybičky, letadla, koně, projedete se rádi na horském kole či jen trenažéru? Pak čtěte dále a vybírejte.

Něco pro akvaristy a teraristy

Akvarijní trhy se konají v sobotu od  9 do 12 hodin v prostorách 18. ZŠ v Mostě. Zájemci o koupi  akvarijních ryb, terarijních zvířat, rostlin nebo příslušenství si určitě přijdou  na své.

Sobotní odpoledne na Benediktu

V areálu letní scény na Benediktu v Mostě je na celé sobotní odpoledne připravený program pro rodiny s dětmi. Koná se tam představení neziskových organizací Mostecka Květen pro veřejnost. Akce začíná ve 13 hodin, končí v 18 hodin.

Hlavu vzhůru, letí

Letiště nad Mostem se otevře pro každého v sobotu mezi 10. a 16. hodinou. Podívat se můžete na motorová i bezmotorová letadla, ultralighty i bezvadné modely. Když dovolí počasí, probíhat budou seskoky parašutistů i letové ukázky. A co je nejlepší: vstup bude zdarma.

Přislíbena je ukázka vojenské techniky a nově ukázka pěchotních zbraní. Pro děti budou k dispozici kolotoče, malování na obličej (facepainting), hry (omalovánky, házení míčků). Hasiči z Braňan určitě přivezou hasící pěnu. Mimo hlavní ukázky budou probíhat lety pro veřejnost. Hlavní program (vzhledem k počasí může nastat změna) bude ve dvou časech - mezi 10,30 - 11,00 a 13,00 - 14,00 hodin.

Extrémní cyklisti vyrazí okolo Mostu 

Je mnoho krásných a náročných maratonů, existují ještě krásnější a náročnější, ale potom už je jen Extrém Bike Most. Tak lákají organizátoři na sobotní  12. ročník mosteckého maratonu.  Je zařazen do seriálu Českého poháru MTB maratonů, to ale vůbec neznamená, že si extrémní trať po třech kopcích okolo Mostu nemůže zajet kdokoliv.

Zůstává i možnost výběru trasy během závodu. Na čtyřicátém třetím kilometru se může každý rozhodnout, zda absolvuje celou trasu závodu nebo odbočí do cíle a bude klasifikován jen na kratší trase Extrém Junior. V tomto případě přijdete o přibližně jedenáctikilometrový úsek, který obsahuje dnes již známé sjezdy jako jsou např. Kaskáda, Koryto, nejobávanější Moira, Rokle nebo Pohádka, připravíte se tím navíc také o možnost zařazení do výsledků ČP. 

Trasy: Extrém - 67 km, Extrém Junior 56 km, HOBBY - 34 km, MINIBIKE - 6 km a Děti - 0,5 km. Hlavní závod startuje v 10 hodin

Strašidelné sklepy v Chrámcích

Sklepy Českého vinařství Chrámce se otevřou veřejnosti v sobotu od 9 do 17 hodin. Koná se tam den otevřených dveří - Strašidelné tajemství chrámeckých sklepů. Kromě prohlídky míst, která jsou běžně veřejnosti uzavřena, se návštěvníci mohou těšit na ochutnávku vín, řemeslný trh, hledání pokladu svatého Václava, jízdu na koni, tematické úkoly a dílničky pro děti, lesní pedagogiku s Lesy České republiky a opékání buřtů, klobás a sýrů.

Maraton v Tornádu

V mosteckém Tornádu se koná Májový maraton pod širým nebem.“ Přijďte si zasportovat, vyčistit hlavu a zařádit si. Čeká Vás akce na schwinn cyclingových kolech na nezvyklém místě!“ lákají pořadatelé. Vyráží se ve 14 hodin. „Garantujeme příjemnou zábavu, dobrou muziku, občerstvení a samozřejmě skvěle sehraný team. Na závěr vyhodnocení a ocenění účastníků. Mezi hodinami bude krátká přestávka. Pokud si netroufnete na celý maraton, máte možnost zaplatit si jedno kolo a můžete se vystřídat dva, tři...V případě nepříznivého počasí odjedeme celý maraton v schwinn cyclingovém sále,“ dodávají organizátoři. Cena je 290 korun.

Dostihy na hipodromu

Cena Jockey clubu ČR se jede v sobotu od 13 hodin na mosteckém hipodromu.
Připraveno je celkem sedm jednotlivých dostihů v době od 13.00 - 17.30 hodin. Kyvadlová přeprava je zajištěna zdarma ze stanic 1. náměstí a konečná tramvaje č. 4 od 12.30 hod. Parkovné zdarma, vstupné 50,- Kč, děti do 140cm a ZP vstup zdarma.

Farmáři před Repre

V Mostě se před Repre konají další Severočeské farmářské trhy. Určené jsou pro všechny fandy lokálních produktů. Začínají v osm hodin, končí se ve dvanáct. Platí, že čím dříve dorazíte, tím více zboží si můžete koupit.

Adrenalin uvnitř Flájí

Jedinečnou prohlídku duté hráze přehrady na Flájích umožní zájemcům Povodí Ohře v sobotu 18. května. Od 9 do 16 hodin tam bude den otevřených dveří pro širokou veřejnost. Koná se u příležitosti oslav 50. výročí úplného uvedení vodního díla Fláje do provozu.

Prohlídka vodního díla bude doplněna komentářem, který přiblíží roli i historii této i jiných staveb na řekách v povodí a činnost spadající do působnosti státního podniku Povodí Ohře.

Během prohlídky se ujde asi 200 schodů dolů a nahoru, trasa vede i po lávkách v hrázi ve výšce až 35 m nade dnem a chodí se v teplotě okolo + 6 °C. Je proto vhodné uzpůsobit tomu jak obutí, tak i ošacení. Nepřekonatelná závrať či zdravotní handicap je možné řešit individuálně.

Slavnosti stepí na Rané

Už jste byli na kopci, který je vidět i z Mostecka a který proslul třeba tím, že je rájem rogalistů a dalších letců? Podívat se tam můžete třeba v sobotu, kdy bude Raná hostit druhý ročník Slavností stepí.

Pestrý program pro veřejnost zajišťuje obec Raná a Správa chráněné krajinné oblasti České středohoří. Program začíná v 9 hodin, konec se očekává kolem páté odpoledne.

„Návštěvníkům chceme zajímavou formou přiblížit jedinečnost krajiny, ve které žijí. Těšit se mohou na ukázku stříhání ovcí, odchyty ptáků, exkurze do přírody, výstavu domácích zvířat, různé soutěže či výstavu dětských prací Kdo bydlí v trávě. Práci se stádem předvedou ti nejlepší ovčáčtí psi při kvalifikační soutěži pro Kontinentální mistrovství 2013 a Mistrovství světa 2014," vysvětluje Jana Marešová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO České středohoří.

Zábava nad Osekem

Lesní správa Litvínov a Lesy ČR pořádají v neděli zábavnou a osvětovou akci na hradě Rýzmburk v Krušných horách nad Osekem. Na děti a dospělé čeká od 13 do 15 hodin stezka Lesem – nelesem, od 15 hodin vystoupení skupiny historického šermu Rekruti a od 16 hodin Hradní diskotéka. Po celou dobu bude výtvarná dílna Tvoříme z darů lesa.

Kopačky na Benediktu

Chcete vidět mostecké herce a další „nefotbalisty“ při kopané? Můžete jim přijít fandit v neděli na Benedikt. Koná se tam třetí ročník Divadelní kopačky – fotbalového turnaje. Začíná se v deset hodin.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.