Kde se pobavit

Deset tipů na skvělý víkend: Kterou hvězdu chcete vidět?

Reklama

Most - Přečtěte si desítku tipů na báječný víkend v Mostě a blízkém okolí. Redakce má několik netajných tipů - třeba dětský den plný hvězd v Mostě či klasické zahájení lázeňské sezóny v Teplicích. Známé tváře ale můžete spatřit třeba i ve Strupčičích. Tak kam vyrazíte?

Olga, Ben a Lunetici v Mostě

Velkou pozornost v sobotu k sobě jistě přitáhne dětský den před prodejnou StarColor v Mostě. Přichystané je taneční vystoupení dětského domova Krupka, Pohádka Divadla Nad Labem O líných strašidlech, proběhne pěvecká soutěž StarColor hledá superstar. Vystoupí Ben Christovao, Olga Lounová a skupina Lunetic. Začíná se ve dvanáct hodin, končí v sedm večer.

Závody s psíky

Milovníci pejsků se zajdou podívat na litvínovské Loučky. Od 9 do 15 hodin tam budou soutěžní týmy ve složení dospělí, dítě do 15 let a pejsek plnit soutěžní úkoly při akci Ťapání s Ťapinou. Připravila ji Městská knihovna Litvínov a Psí útulek Litvínov.

Představí popelářská auta

U děkanského kostela v Mostě se v sobotu od 10 hodin uskuteční řada přednášek s ekologickou tematikou. Na 13. hodinu je připraveno divadelní představení Pohádkové město a zájemci si budou moci prohlédnout i sběrné vozy technických služeb. Vstup je zdarma.

Dolů do dolů

Veřejnost může v sobotu také vyrazit na exkurzi s názvem Dolů do dolů. Michal Tarant ze Schola Humanitas zavede zájemce k šachtě Vršany, kde bude přednáška na téma rekultivace a změna krajiny. Odjezd od děkanského kostela v Mostě je ve 14 hodin. Akce je bezplatná

Brandovský jarmark

Obec Brandov zve na sobotní jarmark, který se koná od 9 hodin na parkovišti před obecním úřadem. K vidění budou staročeská řemesla a jejich výrobky, ochutnávka vepřových hodů s chlazeným pivem, pro děti budou připraveny houpačky, malování na obličej či stánky s cukrovou vatou.

Závody na nejdelší autodráze

Středisko volného času v Mostě v sobotu od 7.30 hodin pořádá Mosteckou šestihodinovku, automobilové vytrvalostní závody tříčlenných týmů historických vozů. Jeden se na nejdelší autodráze v Evropské unii, na okruhu dlouhém 54 metrů v SVČ v Albrechtické ulici. Vstupné je zdarma.

Živá zahrada v Korozlukách

Dětský historický den, výtvarné umělecké dílny a dětský divadelní loutkový festival 2013 se konají v sobotu od 10 do 17 hodin v areálu zámku Korozluky. Současně proběhne v parku výstava výtvarných děl žáků základních uměleckých škol z Mostu a výtvarné dílny vedené jejich pedagogy. Vše doplní drobné atrakce pouťového charakteru a pouliční kapely, které budou vyplňovat čas mezi jednotlivými divadelními produkcemi. V případě nepříznivého počasí proběhne celá akce v zámeckých prostorech a ve stanech, které budou v přilehlé zahradě.

Na lázeňskou...

V Teplicích o víkendu zahajuje lázeňská sezóna. Slibuje bohatý program na mnoha scénách. Vystoupí Aneta Langerová, BSP či Petr Kolář. Program najdete ZDE.

Mašlíková a Nosková odemknou bazén ve Strupčicích

Ve Strupčicích na hranicích Mostecka a Chomutovska začne v sobotu letní sezóna v tamějším sportovním areálu. startuje v 17,30 hodin diskotékou pro. O dvě hodiny později začíná program pro dospělé. V plánu je taneční vystoupení skupiny Staňkorebelky, odemkne se bazén a na módní přehlídku má dorazit Hanka Mašlíková. Před desátou večerní vystoupí Míša Nosková a Láďa Šafránek a jeho Gang. Vstupné je 75 korun.

Živé obrazy v pivovaru

Žatecký pivovar zve všechny příznivce kultivovaného pití piva na II. ročník Dne otevřených dveří, tentokrát pod názvem Chmelfest v Žateckém pivovaru, který se koná v sobotu od 10 do 22 hodin. Chybět nebude alegorický průvod městem, žehnání pivu, degustace 16 druhů piv či prohlídky pivovaru se živými obrazy. Začátek prohlídek v 10 hodin, poté prohlídky začínají každou celou hodinu. Poslední prohlídka pivovaru začíná v 19 hodin. Doba trvání jedné prohlídky cca 45 minut. Na Žižkově náměstí se koná také zábavný program. Na podiu vystoupí několik kapel, od 20 hodin se můžete těšit na The Doors revival (The End of Colours). Vstupné činí 50 korun. Podrobný program ZDE.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.