Kde se pobavit

10 tipů na víkend: Rozzlobení Švédi, tahání lokomotivy? Skoky do molitanu zrušeny

Reklama

Most – Jít se podívat, jak tátové tahají lokomotivu? Nebo se nechat pohádkovými postavami provést mezi koníky? Vybrat si z naší víkendové nabídky akcí nebude jednoduché...

Farmářský trh pro děti

Ke Dni dětí je v sobotu od rána připravený Dětský farmářský trh, kde kromě tradiční nabídky farmářských potravin, bude i speciální nabídka a program pro děti.  Většina prodejců bude mít v nabídce produkty vhodné pro děti, a i občerstvení bude preferovat nejmenší zákazníky. Přijďte tak s nimi na neodolatelný trdelník, nealkoholické míchané nápoje, zmrzlinu či točenou limonádu. Na trhu bude také doprovodný program, soutěže a další atrakce pro děti.

Siláci budou tahat lokomotivu

V technickém muzeu v Kopistech v areálu někdejšího hlubinného dolu Julius III se koná od 10 do 14 hodin dětský den. Organizátoři slibují jízdu na drezíně, rýžování granátů, ukázky techniky Hlavní báňské záchranné stanice, track trial či klasické soutěže. Siláci se pokusí rozhýbat dvacetitunovou lokomotivu. Zajištěna je zdarma doprava vlakem z mosteckého nádraží v 9:40 a ve 14 hodin zpět.

Zkuste skoky do molitanu - Akce zrušena kvůli počasí a přesunuta na 8. června

Adrenalinovou akci Dětem letem světem měli pořádat v sobotu v Jumparku v Havrani od 10 hodin. Kvůli nepříznivému počasí byla přesunuta o týden později. V areálu bývalého koupaliště (na cestě z Mostu zahněte za cukrovarem do prava) uvidíte exhibiční závody, závody v motokrosu a řadu koncertů. Od 20 hodin vystoupí zpěvák Raego. Vstupné stojí 100 Kč. Akci pořádá HKC Akademie motorsportu a Klub freestylového lyžování Most.

Třetí dostihový den

června 2013 se od 13 hodin koná na mosteckém hipodromu třetí dostihový den sezóny – Cena Jezdectví. Během odpoledne uvidíte celkem osm kvalitně obsazených dostihů.  Připraveno je: dětské centrum, jízdy na koních, soutěžní anketa, autobusy zdarma, vstup 50,- Kč, zdravotně postižení a děti do 140cm vstup zdarma.

Vltava na Benediktu

Dvoudenní hudební festival Most for Music pokračuje v sobotu na mosteckém Benediktu na tamní letní scéně. Vystoupí sedm kapel za vcelku lidovou cenu sto kaček na den. Hlavní večerní hvězdou je skupina Vltava. Více v programu na pátek i sobotu ZDE.

Kapka naděje pro děti v Mostě

Mostecké fitness pro ženy Contours v sobotu celý den pořádá  skupinové lekce určené široké veřejnosti. Na lekce je nutná telefonická nebo osobní rezervace - tel.: 725 974 401. Otevřeno je i pro nečlenky. Dobrovolnou částkou můžete přispět na nemocné děti (především s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně). Vybranou částku dostane nadační fond Kapka naděje.

Před deštěm se schováte v Rozmáňu

V případě, že bude pršet, láká na rozmanitý program divadlo Rozmanitostí v Mostě. V 15 hodin začne na jevišti pohádka Bajaja O patro výš, na Malé herně také od 15 hodin, se herci pokusí společně najít Dva střevíčky pro Popelku. Děvčata se mohou zúčastnit zkoušení střevíčku a kluci zase poradit princi, jak si vybrat správně nevěstu. Po pohádce rozmanitý program pokračuje. Přibližně v 16 hodin si na Malé herně můžete společně s herečkou Terezou Liškovou vyzkoušet, jaké to je být hercem, a co všechno obnáší herecká improvizace. Anebo se zúčastníte pátrání po uličnickém klukovi, který se schovává v divadle a tropí hercům lumpárny. Nejen že se podíváte do zákulisí divadla, ale budete si moct zahrát i na detektiva a jít po stopách uličníka v kšiltovce. Podrobnosti z divadla ZDE.

Švédové dobudou Königstein

Hledáte tip na zajímavé prožití víkendu a nechcete zůstávat v Česku? Máme pro vás zcela jistě zajímavou akci, a není ani daleko. Vydat se budete muset kousek za hranice na pevnost Königstein. Napadnou ji totiž Švédové. Akce se koná v sobotu i v neděli ve 14 hodin. Informoval o tom web www.drazdany.info. O nezapomenutelné zážitky a zábavu návštěvníků se postará 17 uniformovaných skupin a 400 příznivců historického šermu z různých koutů Evropy. Více ZDE.

S pohádkou u koní ve Svinčicích

Svůj svátek oslaví letos mostecké děti v neděli parádní jízdou ve Svinčicích. Druhý červnový den se ponese ve znamení her, tancování, dobrot, atrakcí, koňského a sokolnického představení. Dětský den odstartuje v 10.00 hodin. Vstupné je jedno PET víčko. Kyvadlová doprava je připravena zdarma z autobusového nádraží v Mostě a v Bílině každou celou hodinu. První autobususy vyjedou v 10 hodin.

Den dětí na Hněvíně

Na děti myslí v neděli také na Hněvíně. Mohou se těšit na různé soutěže a hry, například na navlékání těstovin, chemickou laboratoř, malování na obličej a trička, modelování či navlékání korálků. Připravena je i prohlídka hvězdárny s průvodcem.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.