26. února 2017 Svátek má Dorota

Mostecko - Víkend snad o něco teplejší a slunečnější než ten minulý nás podle meteorologů čeká v sobotu 8. a neděli 9. června. Užít si můžete adrenalinu v Jumparku, muziky na pivních slavnostech, slavných Kabátů a sportovní nadšenci určitě nevynechají házenou s Islandem.

Adrenalin v Jumparku

V Havrani se v sobotu koná od 10 hodin z minulého týdne přeložený den dětí. K vidění budou v tamním Jumparku exhibiční závody, závody v motokrosu a řada koncertů. Asi největším lákadlem je koncert zpěváka Raego, který je připraven na 20. hodinu. Vstupné na akci stojí 100 Kč. Do Jumparku se dostanete po silnici od Mostu, za cukrovarem odbočíte vlevo. Nachází se na bývalém koupališti.

Pohádkový pochod na Benediktu

U amfiteátru na Benediktu v Mostě v sobotu v 11 hodin startuje 26. ročník pochodu pro děti i dospělé Z pohádky do pohádky. Pochod měří asi 3 km a na trase potkáte pohádkové postavičky, u kterých vás čeká mnoho soutěží, úkolů, ale i odměn. Soutěžit s dětmi mohou i rodiče, prarodiče, tetičky a strýčkové. Startovné 30 korun.

Piráti ve Skršíně

Ve Srkšíně se v sobotu od 13 hodin konají Skršínské slavnosti na téma Piráti z Karibiku. Pro děti, které přijdou v pirátském kostýmu, proběhne soutěž o nejsympatičtějšího piráta.

Pivní slavnosti u Kosmosu

V sobotu se konají před mosteckým Kosmosem v pořadí už třetí pivní slavnosti. Milovníkům dobrého piva nabídnou produkty menších pivovarů z nejrůznějších míst České republiky. Program na dvou pódiích poběží od 13 do 20 hodin. Na hlavním pódiu se můžete těšit třeba na Těžkýho Pokondra.

Otevřená zahrada na Jezeří

V sobotu i neděli si můžete zajet také na státní zámek Jezeří. Proběhne tam Víkend otevřených zahrad. Zámek uspořádá dvě komentované prohlídky, zaměřené na zámeckou zahradu, nejbližší okolí a především dochovanou spodní část zámeckého parku arboretum. Sraz všech zájemců je po oba dva dny ve 14.00 hodin v pokladně zámku.

Házená s Islandem

Sportovní hala v Mostě hostí v sobotu odvetný zápas kvalifikace o MS 2013 házené žen. Reprezentační výběr České republiky se utká s reprezentací Islandu. Za český tým nastoupí i mostecké házenkářky. Přijďte povzbudit děvčata v tomto těžkém boji. Zápas začíná v 18 hodin.

Tancovačka ve Volevčicích

V sobotu zve také Klub žen ve spolupráci s Obecním úřadem ve Volevčicích na jarní posezení s muzikou a tancem. Konat se bude v kulturním domě od 19 hodin.

Casanovské slavnosti v Duchcově

V sobotu 8. června se konají na zámku v Duchcově Casanovské slavnosti. Obě zámecká nádvoří budou patřit historickým trhovcům, šermířům, dobovým muzikantům a kouzelníkovi. Novinkou letošních slavností budou porcelánové trhy na náměstí Republiky a rytířský turnaj na koních v zámecké zahradě. Celou sobotu budou Duchcovem opět kroužit dobové kočáry s návštěvníky po okružních jízdách. 19. Casanovské slavnosti ukončí G. Casanova z balustrády zámku a závěrečný ohňostroj.

Kabáti na Stínadlech

Fanouškové Kabátů si v sobotu zajedou do nedalekých Teplic na koncert pod širým nebem na tamním fotbalovém stadionu Na Stínadlech. Od 18 hodin to tam rozjedou předkapely Embassy a Krucipüsk.

Pohádková Lesná

Na výlet můžete vyrazit i v neděli. Dětský den Pohádková Lesná se uskuteční druhý víkendový den od 14 hodin na Lesné. Děti budou plnit úkoly na stanovištích, proběhne velká koláčová soutěž.

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.