Kde se pobavit

10 tipů na super víkend: Piráti, Kabáti, nebo Casanova?

Reklama

Mostecko - Víkend snad o něco teplejší a slunečnější než ten minulý nás podle meteorologů čeká v sobotu 8. a neděli 9. června. Užít si můžete adrenalinu v Jumparku, muziky na pivních slavnostech, slavných Kabátů a sportovní nadšenci určitě nevynechají házenou s Islandem.

Adrenalin v Jumparku

V Havrani se v sobotu koná od 10 hodin z minulého týdne přeložený den dětí. K vidění budou v tamním Jumparku exhibiční závody, závody v motokrosu a řada koncertů. Asi největším lákadlem je koncert zpěváka Raego, který je připraven na 20. hodinu. Vstupné na akci stojí 100 Kč. Do Jumparku se dostanete po silnici od Mostu, za cukrovarem odbočíte vlevo. Nachází se na bývalém koupališti.

Pohádkový pochod na Benediktu

U amfiteátru na Benediktu v Mostě v sobotu v 11 hodin startuje 26. ročník pochodu pro děti i dospělé Z pohádky do pohádky. Pochod měří asi 3 km a na trase potkáte pohádkové postavičky, u kterých vás čeká mnoho soutěží, úkolů, ale i odměn. Soutěžit s dětmi mohou i rodiče, prarodiče, tetičky a strýčkové. Startovné 30 korun.

Piráti ve Skršíně

Ve Srkšíně se v sobotu od 13 hodin konají Skršínské slavnosti na téma Piráti z Karibiku. Pro děti, které přijdou v pirátském kostýmu, proběhne soutěž o nejsympatičtějšího piráta.

Pivní slavnosti u Kosmosu

V sobotu se konají před mosteckým Kosmosem v pořadí už třetí pivní slavnosti. Milovníkům dobrého piva nabídnou produkty menších pivovarů z nejrůznějších míst České republiky. Program na dvou pódiích poběží od 13 do 20 hodin. Na hlavním pódiu se můžete těšit třeba na Těžkýho Pokondra.

Otevřená zahrada na Jezeří

V sobotu i neděli si můžete zajet také na státní zámek Jezeří. Proběhne tam Víkend otevřených zahrad. Zámek uspořádá dvě komentované prohlídky, zaměřené na zámeckou zahradu, nejbližší okolí a především dochovanou spodní část zámeckého parku arboretum. Sraz všech zájemců je po oba dva dny ve 14.00 hodin v pokladně zámku.

Házená s Islandem

Sportovní hala v Mostě hostí v sobotu odvetný zápas kvalifikace o MS 2013 házené žen. Reprezentační výběr České republiky se utká s reprezentací Islandu. Za český tým nastoupí i mostecké házenkářky. Přijďte povzbudit děvčata v tomto těžkém boji. Zápas začíná v 18 hodin.

Tancovačka ve Volevčicích

V sobotu zve také Klub žen ve spolupráci s Obecním úřadem ve Volevčicích na jarní posezení s muzikou a tancem. Konat se bude v kulturním domě od 19 hodin.

Casanovské slavnosti v Duchcově

V sobotu 8. června se konají na zámku v Duchcově Casanovské slavnosti. Obě zámecká nádvoří budou patřit historickým trhovcům, šermířům, dobovým muzikantům a kouzelníkovi. Novinkou letošních slavností budou porcelánové trhy na náměstí Republiky a rytířský turnaj na koních v zámecké zahradě. Celou sobotu budou Duchcovem opět kroužit dobové kočáry s návštěvníky po okružních jízdách. 19. Casanovské slavnosti ukončí G. Casanova z balustrády zámku a závěrečný ohňostroj.

Kabáti na Stínadlech

Fanouškové Kabátů si v sobotu zajedou do nedalekých Teplic na koncert pod širým nebem na tamním fotbalovém stadionu Na Stínadlech. Od 18 hodin to tam rozjedou předkapely Embassy a Krucipüsk.

Pohádková Lesná

Na výlet můžete vyrazit i v neděli. Dětský den Pohádková Lesná se uskuteční druhý víkendový den od 14 hodin na Lesné. Děti budou plnit úkoly na stanovištích, proběhne velká koláčová soutěž.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.