Kde se pobavit

Slavnosti alchymisty Kelleyho: Prohlédněte si kompletní program

Reklama

Most - Nejhezčí slavnosti v Mostě, Den magistra Edwarda Kelleyho na Hněvíně, se konají už příští týden. Přínášíme kompletní a nejpřehlednější program. Lidová veselice se chystá po celý den 15. června.

Na městské akci je připraven bohatý program. Slavnostní den zahájí v 11 hodin hradní trubači, šermíři a alchymista Edward Kelley. Divadelní scéna nabídne zejména několik představení pro děti, například Bajaju nebo Hrátky s čertem, na II. nádvoří se rozloží rytířský tábor s dobovým tržištěm. Na prvním nádvoří se bude vařit pivo, vystoupí skupiny historického šermu. Vyvrcholením bude legendární útěk slavného alchymisty z hradní věže.

V průběhu celého dne bude otevřena hvězdárna, zajištěn je prodej občerstvení a dárkových předmětů.

Divadelní scéna
11.00 hod. ZAHÁJENÍ PROGRAMU
  hradní trubači, šermíři a magistr Edward Kelley, zahájení programu, představení projektu Společné příležitosti
11.20 hod. BAJAJA
  představení Divadla rozmanitostí Most
13.00 hod. O LÍNÝCH STRAŠIDLECH
  představení Divadla Nad Labem
15.00 hod. AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ
  představení pro děti a rodiče Divadla rozmanitostí Most
17.00 hod. BOKOMARA
  česká folková hudební skupina
21.00 hod. HRÁTKY S ČERTEM
  činohra Městského divadla v Mostě

 

I. nádvoří
historická výroba piva ukázky vaření středověkého piva podle pražského receptu Tadeáše Hájka z Hájku
vystoupení kejklíře žonglování, kejklířské dovednosti
ukázky historického šermu

ukázky bojových technik z různých období dějin s rozličnými zbraněmi

co dělal kat ukázky katovského řemesla a práva útrpného se zapojením diváků
Ferda papouščí show
kdo vyhrál soutěž vyhlášení soutěže Turistického informačního centra Most
Kelley mizí útěk Edwarda Kelleyho z věže
soutěže pro děti i dospělé střelba z kuše, házení sekyrami, chytání věnců mečem, házení podkovami, historické šipky

 

II. nádvoří a další program
rytířský tábor výstava zbraní, zbrojí, prapory, kulisy, dobové ležení, dobové tržiště, prodej předmětů tradiční ruční výroby
Dílna magistra E. Kelleyho 11.00 – 18.00 hod., nově otevřená expozice
Alchymistická dílna 11.00 – 18.00 hod. Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
Kelleyho stezka 10.00 – 16.00 hod. dobrodružná cesta lesem pro děti – SVČ, Skauti, Dětské lanové centrum
Pozorování oblohy V průběhu celého dne bude otevřena hvězdárna na hradě Hněvín
Něco na zub Prodej občerstvení a dárkových předmětů

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

 • 22. říjen 2016

  Duchcov – Nebývale velký zájem projevili lidé o výlov rybníku Barbora v Duchcově, který se konal v sobotu 22. října. Přišly stovky a stovky návštěvníků, pro které byl připraven živý přenos z dění u vody na velkoplošnou obrazovku, živá muzika či rybí speciality.

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.