Kde se pobavit

Máte rádi víno? Nenechte si ujít Litoměřický hrozen

Reklama

Litoměřice - Mimořádnou příležitost ochutnat na jednom místě několik desítek vzorků kvalitních vín z Čech a Moravy všem zájemcům nabídne Litoměřický hrozen 2013, který se koná 15. června od 10 do 22 hodin v atraktivních prostorách Hradu Litoměřice.

Litoměřickému hroznu 2013 tradičně předcházela vinařská soutěž, jejíž vítězové budou slavnostně vyhlášeni a oceněni v průběhu výstavy 15. června. Komise hodnotitelů, tvořená laiky i odborníky, degustovala 107 soutěžních vzorků. „Výběr letošního šampiona nebyl jednoduchý, hodnoceno bylo mnoho krásných vín, ale vítězem se nakonec stal Cabernet Sauvignon rosé z vinařství ZD Sedlec," prozradila vedoucí hradu Lenka Gottwaldová a upřesnila organizační stránku Litoměřického hroznu 2013: „Návštěvníci si zakoupí žetony, které poslouží jako platidlo. Hodnota jednoho žetonu bude 5 korun. Vstupné je pouhých 100 Kč."

Litoměřický hrozen 2013 začne v 10 hodin, ve 13 hodin bude následovat slavnostní předávání cen nejlepším vinařům, od 14 do 16 hodin zahraje Áda Škarda Band a od 16 do 17 hodin skupina Veselý lidi. V 17 hodin je na programu křest nové knihy fotografií Ludmily Hájkové s názvem Litoměřická panoramata, která nabízí snímky nejkrásnějších litoměřických zákoutí, unikátních historických staveb, malebných vinic, kouzelné přírody ve městě i jeho okolí, doplněné texty v českém, anglickém a německém jazyce. Na závěr, od 20 do 21 hodin, je pro hosty připraveno vystoupení Veteran Jazz bandu.


 Litoměřický hrozen 2013 pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice a koná se pod záštitou starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče.

Kontakty:

Hrad Litoměřice, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice

Centrum cestovního ruchu Litoměřice

Adresa: Mírové náměstí 16/8A, 412 01 Litoměřice-Město

Telefon: +420 416 916 100

E-mail: info@litomerice.cz

www.litomerice-info.cz

Oficiální stránky města Litoměřice: www.litomerice.cz

Oficiální stránky litoměřického hradu: www.gotickyhrad.cz

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 25. říjen 2016

  Janov - Do ústavu sociální péče v Janově vyjela jednotka profesionálních hasičů z Litvínova. Důvodem byla technická pomoc u jednoho z tamních klientů. Třicetiletý tamní chovanec si totiž včera nasadil prstýnek a přes noc mu nebezpečně otekl prst. 

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

Sport

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.