Kde se pobavit

10 + 1 tip na víkend: Všechno nemáte šanci stihnout

Reklama

Most - Krásný jarně letní víkend 15. a 16. června před námi a s ním i množství kvalitních akcí, kde můžete strávit volný čas. Co zvítězí? Slavnosti na hradě, trocha sportu u vody či na výsypkách nebo se necháte povozit na pouti?

Alchymista Kelley prchne z hradu

Nejhezčí slavnosti v Mostě, Den magistra Edwarda Kelleyho na Hněvíně, se konají v sobotu téměř po celý den. Začíná se v 11 hodin, kdy nastoupí hradní trubači, šermíři a alchymista Edward Kelley. Divadelní scéna nabídne zejména několik představení pro děti, například Bajaju nebo Hrátky s čertem, na II. nádvoří se rozloží rytířský tábor s dobovým tržištěm. Na prvním nádvoří se bude vařit pivo, vystoupí skupiny historického šermu. Vyvrcholením bude legendární útěk slavného alchymisty z hradní věže. PROGRAM ZDE.

Dračí lodě na Matyldě

Po vodní nádrži Matylda nedaleko Mostu se budou v sobotu 15. června již podruhé prohánět dračí lodě. V 9 hodin se začnou radit kapitáni lodí a od 10 se bude závodit. Dvacetičlenné posádky s bubeníkem bude čekat 200metrová trať. Po předpokládaném vyhlášení vítězů v 17 hodin je připraven večerní program. VÍCE ZDE.

Jezerní běh

Unikátní běžecký závod krajinou Mostecka se koná v sobotu. Na pět hodin bude otevřena krajina rekultivací, napouštějících se jezer, důlních propadlin, hor, továren a odkališť. Během jediného závodu se vám před očima několikrát změní ráz krajiny, povrch pod nohama, pachy v nose i výhledy. Letos se běží 21kilometrový okruh přes výsypky, důlní propadliny i dobývací prostor kolem dolu Bílina. Večer se koná v poutním areálu v Mariánských Radčicích atmosférická afterparty. Startovné je dobrovolné. Start a cíl: odstartování happeningu v 10 hodin na louce za obecním úřadem v Mariánských Radčicích. Cíl v tom samém místě, měření zde bude oficiálně ukončeno v 15 hodin. PROPOZICE ZDE.

Nakupování před Repre

Před mosteckým kulturním domem Repre se v sobotu konají další Severočeské farmářské trhy. Prodejci převážně místních produktů budou mít otevřené své stánky od 8 do 12 hodin. Platí, že kdo dřív přijde, bude mít více z čeho vybírat.

Lomská pouť

Pouťové atrakce, kolotoče a stánky najdete v sobotu na pouti v Lomu. Pod kostelem můžete také od 9 do 17 hodin navštívit výstavu chovatelů drobného zvířectva. V parku se bude jezdit na koních.

Den dětí u hranic

Pro rodiče a děti budou v sobotu připraveny kolotoče, nafukovací skluzavka, kolo štěstí a další atrakce u hraničního přechodu v Brandově. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a cukrovinkami a malování na obličej. Děti z Brandova neplatí vstupné, ostatní 40 korun.

Miss kolektiv aerobic 2013 v hale

FIT KLUB D+M pořádá v sobotu od 12 hodin v mostecké sportovní hale 11. ročník soutěžní přehlídky aerobních skladeb pro kroužky ZŠ, DDM, SVČ a děti ze sportovních klubů a fit center začínající s aerobikem Miss kolektiv aerobic 2013. Vstupné činí 30 korun pro dospělého a 20 korun za dítě.

Závody siláků v Litvínově

V sobotu od 10 hodin se koná zajímavý vytrvalostně silový závod na litvínovském náměstí. Na závodníky čeká pět kilometrů běhu, nošení betonových kufrů, převracení několikasetkilogramové pneumatiky, tlak na ramena či veslování na trenažéru. Kdo bude mít odvahu, může si zátěž rovněž vyzkoušet.

Slet ultralehkých letadel

Kdo má rád letadla, podívá se v sobotu na žatecké letiště. Koná se tam slet ultralehkých letadel. Pro návštěvníky je připravena ukázka zásahu hasičů a strážníků městské policie. Armádní nadšenci se mohou projet v bojovém vozidle pěchoty. Dospělí zaplatí za vstup 40 korun, děti polovinu.

Parkur na hipodromu

Na třetí parkurové závody letošní sezony se můžete těšit v sobotu i v neděli na mosteckém hipodromu. Každý den se startuje v 9 hodin. Připraveno je pro Vás celkem jedenáct jednotlivých soutěží. Vstup a parkovné zdarma. PROPOZICE STAHUJTE ZDE.

Živá zahrada v Korozlukách

Dětský den v Korozlukách nesoucí název Živá zahrada se koná v neděli 16. června v areálu tamního zámku. Program zahrnuje zejména čtyři divadelní představení pro děti. Těšit se mohou na pohádku Jak šel Honza do světa v 10 hodin, Klauna Bilba v 11,30 hodin, Otesánka ve 13,30 hodin a Plaváčka od 15 hodin. STRÁNKY ZÁMKU ZDE.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.