Kde se pobavit

10 + 1 tip na víkend: Podíváte se na Porsche, nejlepší koně či na gripeny?

Reklama

Mostecko - Nálož deseti a jedné akce, které se konají o tomto víkendu. To je náš přehled dění v sobotu a neděli, které byste si neměli nechat ujít. Znovu je z čeho vybírat.

Sraz Porsche na letišti

Majitelé klasických sportovních automobilů Porsche mají od pátku do neděle sraz na mosteckém letišti Jde o 2. ročník Porsche srazu na severu Čech, v Litvínově a Mostě. Netradičně bylo jako centrum celého srazu zvoleno Letišti v Mostě, které nabízí dostatek prostoru, jak na parkování, tak i na případné ubytování ve vlastních stanech, či místní ubytovně. Podrobný program ZDE.

Mostecký deník slaví dvacetiny

Mostecký deník v letošním roce slaví 20 let své existence. V sobotu od 13 hodin pořádá v prostorách mosteckého golfového hřiště malou oslavu pro všechny své příznivce. Budete mít možnost prohlédnout si, jak vypadal Mostecký deník, tehdy ještě Deník Mostecka v roce 1993, budete moci diskutovat s redaktory o tom, jak se noviny tvoří. Připravené je občerstvení a ochutnávka pizzy z pizzerie ARCHA Most, ochutnávka vín z Českého vinařství Chrámce, nealkoholické nápoje z Hypermarketu Tesco Most. Pro děti je připravený skákací hrad a malířská soutěž o nejhezčí obrázek malovaný na asfalt. Kreslíři nejhezčích obrázků budou odměněni.

Den pro celou rodinu se strážníky na Matyldě

Mostecká městská policie připravila na sobotu zábavné odpoledne plné ukázek práce městské policie i her a zábavy. Den pro celou rodinu, jak se akce jmenuje, se uskuteční od 14 do 17 v rekreačním areálu Matylda. Těšit se můžete například na skokový výcvik koní, dogdancing či vystoupení středověkých lukostřelců.

Aquadrom stojí deset let, zazpívají Lunetici

Oslavy desetiletého výročí od otevření aquadromu v Mostě vyvrcholí celodenním zábavním programem v sobotu 22. června od 10 hodin. Na co se můžete těšit? Program pro děti Majda ze školky, od dvanácti hodin na pirátské odpoledne s bojem o poklad Jacka Spratka, v 18.20 vystoupí skupina Lunetic, v 19.30 Dalibor Janda a od 21 hodin se koná diskotéka. Cena lístku je ve výši vstupného do venkovních bazénů. Podrobný program ZDE.

Velké oslavy na Kateřině

V letošním roce čeká Horu Svaté Kateřiny hned několik významných výročí: 485 let od založení města, 105 let budovy školy, 80 let české školy a 60 let mateřské školy. Všechna výročí budou probíhat spolu s Kateřinskými trhy dne 22. června 2013. Hlavní program začíná dopoledne v půl desáté. A co dalšího? Třeba v 11 hodin je v plánu rytířský turnaj, o hodinu později ukázka stříhání ovcí, ve 14.30 soutěž hasičů, v 15.30 soutěž pro děti v kutálení balíků slámy a od 20 hodin retro zábava na sále Horského domova. Podrobný program ZDE.

Staré lokomotivy v Chomutově

Kousek od Mostu můžete obdivovat techniku, která se proháněla po českých tratích. Železniční muzeum Národního technického muzea v Chomutově zve všechny zájemce do železničního depozitáře. Otevře se veřejnosti v sobotu i neděli. Přístupný bude vždy od 10 do 17 hodin. Je přístupný od parkoviště u Globusu. Vstupné činí čtyřicet korun.

Otevírá se naučná stezka

Naučná stezka Bělušice – Skršín se otevírá v neděli ve 14 hodin na návsi v Odolicích. Vede Odolicemi, Bělušicemi, Bedřichovým Světcem, Skršínem, Dobrčicemi do Chrámců. Měří deset kilometrů a vede jednou z nejhezčích oblastí Mostecka – okrajem Českého středohoří na pomezí Lounska a Mostecka.

Zrcadlové bludiště v Centralu

Toužili jste se jako děti stát Dlouhým, Širokým či Bystrozrakým? Do neděle je v mosteckém Centralu jedno z největších zrcadlových bludišť v republice. Zahrnuje 80 zrcadel, které svým vzájemným odrazem vytvářejí atraktivní optický klam, k jehož překonání je potřeba velká dávka soustředění i odvahy. Vstup je zdarma.

Dětský den na Hněvíně

V neděli se na mosteckém Hněvíně koná odložení Den dětí. Od 10.30 do 17 hodin je tam připravený program pro vaše nejmenší. Na co se můžete těšit? Organizátoři slibují třeba navlékání těstovin, aromaterapie, chemická laboratoř pro starší děti, malování na obličej, modelování, tisk fotek na trička či prohlídka hvězdárny.

Derby-den 2013 na hipodromu

Závodiště Praha-Velká Chuchle bylo zaplaveno a není způsobilé ke konání dostihů. Dostihový den se proto bude konat v neděli na Hipodromu Most. Kyvadlová doprava, která je samozřejmě zdarma, začíná od 12.30 hodin, areál je otevřen pro návštěvníky od 13 hodin, start prvního dostihu je ve 14 hodin. Vstupné i parkovné činí po padesátikoruně.

Velká letecká šou v Roudnici

Kdo má rád leteckou techniku, vydá se dál za hranice okresu. Ale určitě nebude litovat. K 90. výročí vzniku československých aerolinií se koná oba víkendové dny letecký den na letišti v Roudnici na Labem. K vidění budou větroně, historické stroje, švédské gripeny. Možnost letů, a to i proudovým letadlem. Vstupné činí dvě stovky, zaplatíte i za parkovné.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.