Kde se pobavit

10 tipů na víkend: Aquadrom zadarmo, parašutisti, kouzla nebo hvězdy na festivalu?

Reklama

Most – Kam o víkendu vyrazit? Do přírody? K vodě? Zábavou? Podívat se na světové hvězdy? Máme pro vás deset tipů na strávení volného víkendového času.

Soutěž parašutistů v akrobacii

Obdivovat můžete, co dokáže člověk ve vzduchu. Od pátku do neděle se koná na mosteckém letišti (u silnice Most – Braňany) soutěž parašutistů ve skupinové akrobacii za volného pádu: Český pohár ESL ligy FS 4-way.

Farmářské trhy u Repre

Před kulturním domem Repre se v Mostě v sobotu od 8 do 12 hodin konají další Severočeské farmářské trhy. Kdo chce nakoupit to nejlepší a mít nejširší výběr produktů, měl by si přivstat. Platí, že kdo dřív přijde, ten bude mít navrch.

Zámecké farmářské trhy

Kdo by si chtěl za nakupováním zajet z Mostu trošku dál, může vyrazit na Zámecké farmářské trhy na nádvoří zámku Krásný Dvůr (asi 40 km z Mostu směr Plzeň). Začínají v 10, končí v 15 hodin. Spojit je můžete třeba s procházkou po zámecké zahradě, pokud to dovolí počasí.

Vyjede Švestková dráha

V sobotu 29. června zahájí letní provoz takzvaná Švestková dráha - turistické vlaky na romantické trase mezi Mostem a Lovosicemi. Lokálka bude Českým středohořím jezdit až do 1. září vždy v sobotu a neděli. První vlak vyjíždí z Mostu v 9.34 hodin. Jízdní řády naleznete ZDE.

Vodní fotbálek v Radčicích

V sobotu se v požární nádrži v Mariánských Radčicích  koná  netradiční turnaj ve vodním fotbálku. Každé družstvo musí mít šest členů a musí v něm být starší patnácti let. Prezentace se koná od 8 hodin, startuje se o deváté. Startovné činí 50 korun na osobu. Ceny a občerstvení jsou zajištěné.

Aquadrom zadarmo

Jste pilní žáci nebo studenti? Potom můžete získat tři hodiny plavání zdarma na mosteckém aquadromu.  Pokud  do 4. července přinesete  na pokladnu aquadromu ukázat svoje vysvědčení, popř. jeho kopii,  dostanete od nás vstupenku na volné plavání do bazénové haly. Na vysvědčení musí být v celkovém hodnocení, že žák prospěl s vyznamenáním, případně neměl více než pět dvojek. Vstupenka platí dva měsíce.

Jů a Hele v Repre

V kulturním domě Repre se hraje v neděli od 17 hodin pohádka Jů a Hele. Pohádku připravili členové divadla Loudadlo, spolupracující s Českou televizí na pořadech "Studio Kamarád", "Hřiště 7" aj. Za samé jedničky na vysvědčení je vstup zdarma. Více o programu ZDE.

Výstava kouzel v Olympii

Chcete-li spojit zábavu a nakupování, můžete zavítat do teplické Olympie. Navštívit tam můžete v nákupní galerii umístění strašidelný dům, Nostradamovu tvrz, magické kino či oba dva víkendové dny Kouzelnickou školu. Začíná se vždy ve 12. Vstup je zdarma.

Kadaňské pivní slavnosti

V sobotu se od 13 do 17 hodin v areálu Františkánských zahrad konají Kadaňské pivní slavnosti. Festival minipivovarů je pořádaný ve spolupráci s Královstvím piva Chomutov. Ke každé vstupence festivalová sklenice na ochutnávky. Doprovodný hudební program, občerstvení.

Filmový festival ve Varech

Kdo chce vidět opravdové hvězdy, vyrazí o víkendu do Karlových Varů, je to z Mostu sotva sto kiláčků. Běží tam až do 6. července 48. mezinárodní filmový festival. Na co se tam můžete třeba v sobotu těšit? Francouzský režisér Michel Gondry, jeden z nejrespektovanějších tvůrců hudebních klipů, autor kultovních snímků Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Nauka o snech, představí karlovarskému publiku v rámci svého Master Classu svůj osobitý a vizuálně bohatý autorský styl, a to v 11 hodin  na Jameson Festival Lounge. Průvodce po festivalu najdete ZDE. 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.