Kde se pobavit

Tipy na víkend: Jak se plavilo dřevo v horách či válčilo na Divokém Západě?

Reklama

Mostecko - Kam si vyrazit během pátečního státního svátku a víkendu od 5. do 7. července? Vybírat můžete z našich tipů. Najdete mezi nimi turistiku, něco pro motoristy, milovníky zvířat i neobvyklé zábavy.

Přeshraniční putování pod Flájemi

Za naším prvním tipem se musíte vydat do hor. V pátek 5. července v 11 hodin přímo na státní hranici mezi ČR a Německou spolkovou republikou – Sasko se koná první putování stezkou okolo Flájského plavebního kanálu. Součástí akce je otevření přeshraniční dřevěné lávky pro pěší přes Bystrý potok. Na účastníky putování čeká řada nevšedních zážitků jako například slavnostní fanfáry, ukázky drobných řemesel od místních příhraničních českých i německých domovských spolků, zhlédnutí starých krušnohorských hornických uniforem, místního kroje či představení lekcí z lesní pedagogiky jak Lesů ČR, tak Saských státních lesů. Ve stejný den se koná v nedalekém německém Clausnitz historický jarmark.   Setkání se koná v lese, na státní hranici mezi Českou republikou a Saskem, v místě přechodu stezky přes hraniční Bystrý potok / Rauschenbach a „Nového plavebního kanálu“ (pod Horní Vsí Českého Jiřetína). K místu doporučujeme dojít po nové stezce nebo výjimečně dojet autem po „Hraniční cestě“ (Grenzweg) na německé straně.

Nejlepší motorkáři na autodromu

Od pátku do neděle bude obsazený mostecký autodrom. Oficiální Mistrovství ČR silničních motocyklů je před svým jediným závodem na domácím území. Ten se první červencový víkend odehraje na Autodromu v Mostě, kam se vypraví společně se šampionátem Alpe Adria. Český fanoušek se může těšit na nejlepší jezdce republikového mistrovství i celé alpsko-jadranské série... 

Exoti ve skleníku v Libochovicích

Výstava exotického ptactva se koná v areálu zámeckých skleníků na zahradě Libochovického zámku. Otevřena je od pátku do neděle vždy od 10 hodin do 17 hodin. Na zámku je zrovna k vidění také výstava bonsají.

Poleradské slavnosti

V Poleradech se v sobotu od 9 hodin konají na tamním fotbalovém hřišti Poleradské slavnosti. Během dne hrají Plzeňští heligonkáři, country Tuláci, Michal David revival, zábava pod širým nebem s Flash Dance. Zúčastnit se můžete také fotbalového turnaje.

Indiánské války

Kousíček od Nechranic, tedy půlhodinka autem z Mostu, se v sobotu odehrají indiánské války. Bitva u Stanice Starého Jeremiáše začíná od desáté hodiny v sobotu v Březnu u Chomutova. Dobývat se bude území nutné pro stavbu železnice.  Pořádá občanské sdružení North Western Territory, vstupné padesátikoruna. 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 25. říjen 2016

  Janov - Do ústavu sociální péče v Janově vyjela jednotka profesionálních hasičů z Litvínova. Důvodem byla technická pomoc u jednoho z tamních klientů. Třicetiletý tamní chovanec si totiž včera nasadil prstýnek a přes noc mu nebezpečně otekl prst. 

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.