Kde se pobavit

Tip na víkend: Silní koně, silní chlapi nebo hvězdní Finové?

Reklama

Mostecko - Tak tenhle prázdninový víkend bude z čeho vybírat! Konají se nejlepší dostihy se soutěží o parádní klobouky, můžete se vydat do hor jedinou sedačkovou lanovkou široko daleko, do blízké Kadaně si můžete zajet na největší hudební hvězdy či se u mostecké sportovní haly podívat na silné chlápky s motorovou pilou.

Vrchol dostihové sezóny

Mostecký hipodrom a tisíce návštěvníků na něm zažijí v sobotu vrchol dostihové sezony. Koná se tam významný klasický dostih OAKS společnosti Litvínovská uhelná, ve kterém koně poběží o dotaci ve výši 600 tisíc korun. Během odpoledne uvidíte celkem osm kvalitně obsazených dostihů. Z města bude jezdit kyvadlová autobusová doprava.

Farmářské trhy před Repre

V Mostě si během sobotního dopoledne můžete nakoupit lokální produkty. Výrobky a výpěstky převážně místních producentů budou k sehnání na pravidelných Severočeských farmářských trzích mezi osmou a dvanáctou hodinou. Kdo dorazí dřív, bude mít na výběr z většího množství zboží 

Lanovkou do Krušných hor

V sobotu v Litvínově otevřou novou cyklotrasu a trasu pro Nordic Walking. Sraz je pro pěší v devět hodin u restaurace Bukový háj, cyklisté se sejdou o hodinu později tamtéž. Křest nové trasy je v 11.30 hodin před hotelem Emeran na Klínech, cíl je potom ve 14 hodin tamtéž. Cyklotrasa po horách je dlouhá 43 kilometrů, chodci ujdou 12 kilometrů. Největší zajímavostí je přesun čtyřsedačkovou lanovkou na Klínech.

Vysmáté léto v Kadani

Velkým tahákem bude v sobotu populární Vysmáté léto v Kadani. Jde už o desátý ročník hudebního festivalu, který se koná pod Kadaňským hradem. Startuje se od 10 hodiny. Kadaňskému Rockfestu Vysmáté léto přijedou k letošnímu 10. jubilejnímu ročníku popřát nejen české ale i zahraniční hvězdy v čele s finskými The Rasmus. Uslyšíte i Rasmus, Ewu Farnou, Peter Bič projekt a další bezmála dvacítku muzikantů. V den konání festivalu přijdou lístky na sedm stovek v síti TicketStream. Oficiální webové stránky festivalu ZDE.

Hod kamenem a filmoví koně v Krásném Dvoře

Zajímavý víkend si můžete užít v areálu Státního zámku Krásný Dvůr. Program bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 hodin. První den dospělí zabojují o některou z hlavních cen ve skotských disciplínách, jako je hod šestimetrovou kládou do dálky, hod 25kilovým kamenem do dálky či hod balíkem slámy do výšky. V neděli se zámek přenese do časů dávno minulých, kdy přijdou šermíři, divadelníci či komedianti. Odpoledne budou k vidění ukázky filmových a kaskadérských koní.

Sochaři tvoří u kostela

U přesunutého kostela v Mostě začalo včera tradiční sochařské sympozium. Pět umělců vytváří sochy z pískovce. Lidé je mohou při práci pozorovat až do 27. července, kdy akce skončí. Sochy budou patřit městu, které sympozium pořádá a hradí výlohy včetně ubytování pro tři umělce. Každý sochař za dílo dostane 15 tisíc korun.

Jak jsou přesní letci?

Už od čtvrtka se na mosteckém letišti koná Mistrovství ČR v přesném létání. Jde o soutěž leteckých navigátorů. Hlavní lety jsou naplánovány na pátek a sobotu, neděle je vyhrazena jako náhradní den při nepřízni počasí (meteorologové ale nyní slibují vzorový letní víkend).

Dřevorubecká šou

Na dřevorubce se budete moci podívat v neděli od 15. hodiny u mostecké sportovní haly. Konají se tam závody Stihl Timbersports Series. Co čeká diváky? Zajímavé je sledovat silné chlapáky při práci ve výšce a řezání kotoučí dřeva o průměru čtyřiceti centimetrů motorovou pilou, která má výkon malého automobilu. Zkusit si své umění budou moci i příchozí.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.