23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Mostecko - Tak tenhle prázdninový víkend bude z čeho vybírat! Konají se nejlepší dostihy se soutěží o parádní klobouky, můžete se vydat do hor jedinou sedačkovou lanovkou široko daleko, do blízké Kadaně si můžete zajet na největší hudební hvězdy či se u mostecké sportovní haly podívat na silné chlápky s motorovou pilou.

Vrchol dostihové sezóny

Mostecký hipodrom a tisíce návštěvníků na něm zažijí v sobotu vrchol dostihové sezony. Koná se tam významný klasický dostih OAKS společnosti Litvínovská uhelná, ve kterém koně poběží o dotaci ve výši 600 tisíc korun. Během odpoledne uvidíte celkem osm kvalitně obsazených dostihů. Z města bude jezdit kyvadlová autobusová doprava.

Farmářské trhy před Repre

V Mostě si během sobotního dopoledne můžete nakoupit lokální produkty. Výrobky a výpěstky převážně místních producentů budou k sehnání na pravidelných Severočeských farmářských trzích mezi osmou a dvanáctou hodinou. Kdo dorazí dřív, bude mít na výběr z většího množství zboží 

Lanovkou do Krušných hor

V sobotu v Litvínově otevřou novou cyklotrasu a trasu pro Nordic Walking. Sraz je pro pěší v devět hodin u restaurace Bukový háj, cyklisté se sejdou o hodinu později tamtéž. Křest nové trasy je v 11.30 hodin před hotelem Emeran na Klínech, cíl je potom ve 14 hodin tamtéž. Cyklotrasa po horách je dlouhá 43 kilometrů, chodci ujdou 12 kilometrů. Největší zajímavostí je přesun čtyřsedačkovou lanovkou na Klínech.

Vysmáté léto v Kadani

Velkým tahákem bude v sobotu populární Vysmáté léto v Kadani. Jde už o desátý ročník hudebního festivalu, který se koná pod Kadaňským hradem. Startuje se od 10 hodiny. Kadaňskému Rockfestu Vysmáté léto přijedou k letošnímu 10. jubilejnímu ročníku popřát nejen české ale i zahraniční hvězdy v čele s finskými The Rasmus. Uslyšíte i Rasmus, Ewu Farnou, Peter Bič projekt a další bezmála dvacítku muzikantů. V den konání festivalu přijdou lístky na sedm stovek v síti TicketStream. Oficiální webové stránky festivalu ZDE.

Hod kamenem a filmoví koně v Krásném Dvoře

Zajímavý víkend si můžete užít v areálu Státního zámku Krásný Dvůr. Program bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 hodin. První den dospělí zabojují o některou z hlavních cen ve skotských disciplínách, jako je hod šestimetrovou kládou do dálky, hod 25kilovým kamenem do dálky či hod balíkem slámy do výšky. V neděli se zámek přenese do časů dávno minulých, kdy přijdou šermíři, divadelníci či komedianti. Odpoledne budou k vidění ukázky filmových a kaskadérských koní.

Sochaři tvoří u kostela

U přesunutého kostela v Mostě začalo včera tradiční sochařské sympozium. Pět umělců vytváří sochy z pískovce. Lidé je mohou při práci pozorovat až do 27. července, kdy akce skončí. Sochy budou patřit městu, které sympozium pořádá a hradí výlohy včetně ubytování pro tři umělce. Každý sochař za dílo dostane 15 tisíc korun.

Jak jsou přesní letci?

Už od čtvrtka se na mosteckém letišti koná Mistrovství ČR v přesném létání. Jde o soutěž leteckých navigátorů. Hlavní lety jsou naplánovány na pátek a sobotu, neděle je vyhrazena jako náhradní den při nepřízni počasí (meteorologové ale nyní slibují vzorový letní víkend).

Dřevorubecká šou

Na dřevorubce se budete moci podívat v neděli od 15. hodiny u mostecké sportovní haly. Konají se tam závody Stihl Timbersports Series. Co čeká diváky? Zajímavé je sledovat silné chlapáky při práci ve výšce a řezání kotoučí dřeva o průměru čtyřiceti centimetrů motorovou pilou, která má výkon malého automobilu. Zkusit si své umění budou moci i příchozí.

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.