Kde se pobavit

Horní Jiřetín: Městské oslavy se propojí s poutí

Reklama

Horní Jiřetín - Šermířská a žonglérská vystoupení, koncerty, fotbal, atrakce pro děti, poutní mše svatá s litoměřickým biskupem, experimentální kadeřnictví, dobové stánky a řemesla nebo ohňostroj. Nejen to bude 10. 8. na programu letošních městských slavností, které se propojí s poutí. Horní Jiřetín slaví 750 let.

Významné výročí se 10. 8. začne slavit již od deseti hodin. To totiž ožije první centrum oslav, které lidé najdou v okolí kulturního domu a kostela.

„Zde budou například různé atrakce pro děti, dobové stánky a k vidění žonglérská a šermířská vystoupení," okomentoval vedoucí kulturního zařízení Jiří Beneš. Umění historického šermu tu bude reprezentovat skupina Memento Mori, která si svůj vojenský tábor postaví v prostorách farní zahrady. Vedle soubojů se oslavy rozpohybují také žongléry.

„Do Horního Jiřetína míříme s novým novocirkusovým představením a noční show. Součástí našeho vystoupení bude i workshop, ve kterém si děti i dospělí budou moci vyzkoušet jednotlivé disciplíny na vlastní kůži," uvedl člen skupiny LeVitare Jan Hlavsa.

Vystoupí cirkus bez zvířat

V programu bude také cirkus Berto. Nemá sice k dispozice žádná zvířata, ale slibuje, že nikdo, zejména pak ti nejmenší, neodejde z jeho představení zklamán. Chybět nebudou ani medvědář, provazochodec, soutěže a atrakce pro děti a bez pozornosti jistě nezůstane ani panoptikum, jehož majitel bude vyzývat kolemjdoucí k návštěvě s tím, že uvidí, co ještě neviděli. K vidění budou i takzvané živé obrazy, které zvou k netradiční prohlídce kulturního domu. Zhruba třicetiminutové procházky domem kultury začnou v deset hodin, poslední potom bude v 16 hodin.

Otevřou experimentální kadeřnictví

 

V kulturním domě se na několik hodin otevře též experimentální kadeřnictví. „Fungovat bude zdarma, jeho návštěvníci ale budou muset počítat s tím, že je kadeřnice ostříhají podle svého uvážení," doplnil Jiří Beneš. Na své si přijdou i milovníci hudby.

Muzika nezklame

V hudebním bloku, který začíná v 17 hodin na pódiu před domem kultury, je čekají kapely, jako jsou Definitivní Ententýk, Zdarr, Happy Funeral a Stará škola. Po hudbě přijde ve 22 hodin na řadu velkolepý ohňostroj. Další programové nabídky najdou návštěvníci na fotbalovém hřišti. I tady bude rušno již od rána. „Začínáme v 10.30 hodin turnajem o pohár starosty, ve 14 hodin potom přijdou na řadu internacionálové české reprezentace proti staré gardě a v 17 hodin začne koncert Tomáše Linky a kapely Přímá Linka," uvedl starosta Horního Jiřetína Branko Glavica. Třetím centrem oslav se stane koupaliště s pouťovou diskotékou. Ta začne po 22. hodině.

Dotazy a rezervace na netradiční prohlídky kulturního domu na kultura@hornijiretin.cz.

Program:

okolí kulturního domu a kostela / od 10 hodin

šermířská a žonglérská vystoupení
experimentální kadeřnictví / od 10 do 14 hodin / kulturní dům
živé obrazy / speciální prohlídky kulturního domu od 10 do 16 hodin
koncerty / Definitivní Ententýk, Zdarr, Stará škola, Happy Funeral / od 17 hodin před domem kultury
atrakce pro děti / střelba na rytíře,krmení hladového mnicha,dračí sluj,hod sekerou na cíl a mnoho dalšího
dobové stánky a řemesla
ohňostroj / terasa kostela / od 22 hodin

u chovatelů

dechovka Chlastanka / od 14 hodin

fotbalové hřiště

turnaj o pohár startosty / od 10. 30 hodin
fotbalový zápas / internacionálové české reprezentace proti staré gardě / od 14 hodin
koncert / Tomáš Linka a Přímá Linka / od 17 hodin

koupaliště

pouťová diskotéka / od 22 hodin

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 25. říjen 2016

  Janov - Do ústavu sociální péče v Janově vyjela jednotka profesionálních hasičů z Litvínova. Důvodem byla technická pomoc u jednoho z tamních klientů. Třicetiletý tamní chovanec si totiž včera nasadil prstýnek a přes noc mu nebezpečně otekl prst. 

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.