Kde se pobavit

10 + 1 tip na víkend: Vyhraje to pouť v Oseku či stromolezci?

Reklama

tip víkend ústecký krajÚstecký kraj - Už víte, jak naložíte s následujícím víkendem 17. a 18. srpna? Váháte, jestli zajet na populární Oseckou pouť, historický jarmark do Úštěka či se podívat na mistry v lezení po stromech? Máme pro vás jedenáct tipů. Kde je to zadarmo a kde zaplatíte? Poradíme.

Podívejte se na výjimečné výkony koní a jezdců

Srpnové parkurové závody můžete navštívit v sobotu 17. srpna od 8.30 hodin na mosteckém hipodromu. Během dne je na programu celkem pět jednotlivých soutěží od 90 do 130 cm. Nejobtížnější soutěží bude skoková soutěž stupně S**, předpokládaný začátek této soutěže je kolem 17 hodiny. Vstupné se neplatí.

Farmářské trhy před Repre

Nakoupit si čerstvé lokální produkty – ovoce, zeleninu, uzeniny či mléčné výrobky, můžete v sobotu mezi 8. a 12. hodinou na Severočeských farmářských trzích před mosteckým kulturním domem Repre. Kdo dřív přijde, bude mít více na výběr. Tak si přivstaňte. Vstup na trhy je bezplatný.

Patokryjská vlna

Odpoledne plné zábavy se koná v sobotu 17. srpna na patokryjském fotbalovém hřišti a u tamního rybníka.  Patokryjská vlna začíná v 15 hodin. V průběhu akce vystoupí skupina historického šermu a  muzikálový zpěvák Marian Vojtko. Pro děti budou připraveny kolotoče, skákací hrad, trampolína a další atrakce. Akcí bude provázet moderátor Hitrádia FM Zdeněk Lukesle. Vstup je zdarma.

Vážná hudba na zámku Jezeří

Hudební léto v Jezeří 2013 pokračuje. V sobotu 17. srpna v 17 hodin zazní klavírní kvintety J. J. Vaňhala, J. J. Röslera. Hraje Alena Hönigová - historický klavír, Camesina Quartett (Berlín). V neděli 18. srpna v 15 hodin si můžete poslechnout smyčcové kvartety pro prince Lobkowitzev podání kvarteta hrajícího na dobové nástroje - hudba L. van Beethovena a Josepha Haydna Camesina Quartett (Berlín). Základní vstupné na zámek činí 60 korun.

Soutěž v lezení po stromech

V sobotu 17. srpna se na Střeleckém ostrově v Litoměřicích uskuteční 13. Mistrovství České republiky ve stromolezení. Soutěže se zúčastní 25 stromolezců, profesionálů pečujících o stromy rostoucí mimo les. Závody se pravidelně těší velkému zájmu odborné i laické veřejnosti. Jejich součástí je doprovodný program, lezení pro děti, cyklojízda za významnými stromy v okolí, prezentace firem z oboru, prodejní stánky s vybavení pro profesionály i občerstvením pro všechny návštěvníky. Celou akci zakončí rytmy africké hudby v podání Ugandan dancers bandu a českého beatu v podání kapely Cémuršámur. Vstup na akci i večerní koncert je volný.

Osecká pouť

Největší pouť v regionu můžete navštívit 17. a 18. srpna. v Oseku. Osecké slavnosti pořádají město Osek a Cisterciácké opatství. Osecké pouti připomínají významný křesťanský svátek Nanebevzetí Panny Marie, který připadá na 15. srpna. Právě této události je zasvěcen kostel, nejvýznamnější stavba Národní kulturní památky Kláštera v Oseku. Slavnostní průvod vyjde v sobotu v 9.30 hodin od budovy základní školy v Hrdlovské ulici. Hudebníci ZUŠ Litvínov doprovodí mažoretky DDM Osek a DDM Duchcov. Program naleznete zde. Vstup na pouť je zdarma. Atrakce jsou zpoplatněné.

Historický jarmark v Úštěku

Velkolepý historický jarmark se koná v sobotu 17. srpna v Úštěku na Litoměřicku. Historický jarmark je velká událost. Každoročně se celé město vrátí o několik staletí zpět, aby si připomnělo svou středověkou slávu. Náměstí se promění v tržiště, které zaplní stánky s medovinou, koláčky a ručními výrobky. Svoje řemesla představí proutkáři, kováři, řezbáři a na stáncích nebudou chybět ani keramické nádobky všech tvarů a batikované látky nejrůznějších barev. Organizátoři letos slibují program na 13 scénách, dvě stovky účinkujících a řemeslníků. Začíná se v devět dopoledne, končí se ve 22 hodin. Výši vstupného se nepodařilo zjistit.

Pouťový festival a sraz motorkářů u přehrady

V sobotu 17. srpna se koná druhý ročník Pouťového festivalu a Motorkářského srazu v obci Poláky u Nechranické přehrady. Od 10 hodin dopoledne je připraveno pro děti Hannah Montana revival, soutěže, hry, dětská show, zpívání a tancování, malování na obličej, nafukovací skákací hrad. Od 11.45 hodin je hlavní doprovodný program: Clou, Keks, Harlej, Koblížci, Rybičky 48, The Rockset (Roxette revival), Tři sestry banditos. Zajištěny stánky s občerstvením, dětský park - kolotoče, střelnice, trampolíny, parkování vozidel. Vstup je zdarma!

Pohádkové safari

V sobotu 17. srpna vyjíždějí vozy Safari expresu a Lokálky Amálky do světa pohádek každou půl hodinu vždy od 18 do 23 hodin od restaurace Tajga v chomutovském zooparku. Jízdenky je možné zakoupit na pokladně zooparku (od silnice č. 13). Cena jízdenky je 100 korun za osobu.

Stará Sešlost na Benediktu

Kdo fandí mostecké kapele Stará Sešlost a rád si zatančí na její písničky, dostane příležitost v neděli 18. srpna od 15.30 hodin na mosteckém Benediktu. Vstup se na pravidelné odpolední čaje neplatí.

10. letní lounské vábení

Už od pátečního večera se až do neděle koná v Lounech už desátý ročník letního Lounského vábení. Hlavní program se odehrává v sobotu od 13 hodin na Mírovém náměstí. Těšit se můžete na dlouhodobě oblíbenou skupinu Čechomor s hosty (Joji Hirota, Gerry Leondard & Lenka Dusilová),  nestárnoucí ikonu české populární scény Václava Neckáře, špičku české crossoverové scény Cocotte Minute, Vítkovo kvarteto či skupinu Fešáci. Program naleznete na tomto odkazu. A co je skvělé: Vstupné je zdarma.  

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.