Kde se pobavit

16 tipů na víkend: Stovky vojáků, burácející monstra nebo něco jiného?

Reklama

bitva prestanov chlumecMostecko, Ústecký kraj - Užijte si poslední prázdninový víkend, co to dá! Máme pro vás zatím nevídanou nálož tipů, kam zajet za zábavou. Za vypíchnutí určitě stojí rekonstrukce bitvy u Chlumce či běsnící trucky v Mostě. Nestojíte o tak velkolepé akce? Vyberte si z některé menší.

Osm set vojáků bude válčit u Chlumce

Velká rekonstrukce, která připomene bitvu čtyř armád před 200 lety u Chlumce a Přestanova u Ústí nad Labem, se uskuteční v sobotu od 16. hodiny na místě tehdejšího střetu. V Chlumci a Přestanově ale můžete klidně strávit celý den, koná se tam doprovodný program.

Strašidla ve sklepení

Strašidelná zámecká sklepení můžete navštívit 30. a 31. srpna od 18 do 22 hodin v Libochovicích na Litoměřicku. Prohlídky startují každou čtvrthodinu. Příběh se odehrává okolo princezny Markéty unesené zlým čarodějem. Zachrání ji princ ze světa kouzel a strašidel?

Taneční zábava v Korozlukách

V Korozlukách na Mostecku se v sobotu 31. srpna koná od 19 hodin pouťová taneční zábava. Příznivci tance a hudby se sejdou v prostorách Sportovně oddychového areálu v Korozlukách. K tanci a poslechu bude po celý večer hrát skupina Skanzen.

Hradozámecká noc v Korozlukách

Soukromý zámek v Korozlukách pořádá v sobotu od 17 hodin další Hradozámeckou noc. Čeká vás divadelní pohádka, prohlídka zámku s překvapením či stezka odvahy.

Na pouti ukáží tygříka

Augustýnská pouť startuje v Lužicích v sobotu 31. srpna od 10 hodin na fotbalovém hřišti. Zajímat vás může ukázka dravců, prohlédnout si můžete mládě tygra, chybět nemohou koně a ukázka výcviku policejních psů. Večer se můžete těšit na šou s pyrotechnickými a ohňovými efekty.

strudlovani lisniceKdo má nejlepší štrúdl?

Druhé Lišnické štrúdlování a rozloučení s létem se v Lišnici koná 31. srpna od 13 hodin v prostorách tamního dětského hřiště a parkoviště. Pro děti jsou připraveny atrakce jako terénní buginy, divoký býk, skákací hrad a jiné. Na večer je zajištěna produkce skupiny Flaschjoy, kterou zakončí ohňostroj. Zúčastnit se štrúdlové soutěže může kdokoliv, kdo nejpozději v den konání akce dodá organizátorům alespoň dvě upečené nohavice této sladké, nebo slané pochoutky.

Podívejte se na umělou oblohu s dětmi

Hvězdné nebe s pohádkou – Smolíkovi, Perly letního nebe, to je název programu, na který můžete zajít v sobotu odpoledne v 15 a 16.30 hodin do mosteckého planetária v kulturním domě Repre.

Bass session na Hněvíně

Hudební odpoledne, bassové vibrace za doprovodu krásného výhledu na město Most, si můžete dopřát v sobotu na mosteckém Hněvíně mezi čtvrtou odpolední a desátou večerní. Zváni jsou všichni, vstup je zdarma. K poslechu a tanci hraje Saigon project soundsystem.

Člověče, nezlob se! si zahrají živí lidé

Občanské sdružení Hoska známé v Hoře Svaté Kateřiny svými recesistickými akcemi pořádá v sobotu 31. srpna od 10 hodin rozloučení s prázdninami. Začíná se sportovním vícebojem na hřišti na Růžovém vrchu. Součástí odpoledne bude od 15 hodin živé Člověče, nezlob se!

Farmářské trhy před Repre

Nakoupit si čerstvé lokální produkty – ovoce, zeleninu, uzeniny či mléčné výrobky, můžete v sobotu mezi 8. a 12. hodinou na Severočeských farmářských trzích před mosteckým kulturním domem Repre. Kdo dřív přijde, bude mít více na výběr. Tak si přivstaňte.

Přijďte podpořit borce v drsném horském triatlonu

V sobotu 31. srpna se ve sportovním areálu Klíny koná poslední závod Českého poháru Xterra s názvem Xterra Krušnoman triatlon. Na triatlety čekájí náročné tratě. V hlavním závodě se bude bojovat na tratích 1,5 kilometru plavání, 33 kilometrů na kole a 8 kilometrů běhu. Triatleti budou muset zdolat převýšení 2100 metrů. Připravena je i snazší varianta Xterra Easy s celkovým převýšením 1500 metrů na zhruba polovičních distancích. Nechybí ani závod pro děti s názvem Xterra MINI, který se jede jako duatlon. Dětské závody startují v 10.30 hodin, hlavní závod společně se závodem Xterra Easy mají start ve 12 hodin.

Velká letní cena

Předposlední dostihy v letošním roce, Velká letní cena, se jede v sobotu 31. srpna na mosteckém hipodromu. Startuje se tradičně po poledni.

Vrchol sezóny na autodromu

Už tento víkend závodní monstra zaduní na autodromu v Mostě. A i tentokrát to bude parádní podívaná. Mostecký závodní víkend s sebou tradičně přinese nejen atraktivní podívanou a velké bitvy na závodním okruhu, ale také v samotném paddocku. "Věřím, že se divákům a hostům bude na závodech hodně líbit a užijí si tu společně s námi parádní víkend," zve návštěvníky Karel Neffe, manažer severočeské stáje MKR Technology. U černo-červených renaultů bude hodně rušno a chybět nebudou ani osobnosti z vrcholového sportu a světa showbyznysu, které oba piloty přijedou podpořit. Diváci by mohli zahlédnout tradičního maskota týmu Rudu z Ostravy, moderátora Petra Svěceného či stříbrného olympionika z Londýna, slalomáře Vavřince Hradilka.

Mladí fotbalisté ukáží, co v nich vězí

Mostecký fotbalový klub Baník Most 1909 pořádá o tomto víkendu mládežnický turnaj SCAMO cup. V sobotu 31. srpna od 8 hodin startuje druhý ročník prestižního turnaje, na kterém se představí nejlepší mládežnické celky z České republiky, jako například Slavia Praha, Plzeň, Hradec Králové nebo Mladá Boleslav.

Mistrovství Severočeské amatérské ligy

Fandíte cyklistům? Závod v silniční cyklistice SAL 2013 se koná v neděli od 10 hodin ve Svinčicích. Trasa závodu: Svinčice- Liběšice-Chouč-Lužice.

Požehnání školákům

Církev bratrská v Mostě - Komunitní centrum Liščí Vrch, zprostředkuje v neděli 1. září v 11.30 ve svém sídle v ulici J. Kříže požehnání školákům.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.