Úterý 26. říjen 2021
Svátek má Erik
Archivováno

Most - V pořadí již 8. Malířské sympozium Benedikt Most se uskuteční od 3. do 10. srpna v areálu mosteckého Benediktu. "Od tohoto ročníku se role starších malířů posouvá do role mentorů, kteří povedou kurzy malby pro veřejnost," říká mluvčí města Alena Sedláčková.Pozvání do skupiny takzvaných mladých a neklidných letos přijal Argišt Alaverdyan, Simona Dvořáková, Petr Gruber, Ester Knapová, Jan T. Urant, Viktorie Valocká a Martina Walterová. „Hosty sympozia jsou umělci Vladimír Franz a Miroslav Rovenský, kteří v ateliéru stráví 8. a 9. Srpen," upozorňuje Šárka Čepeláková, ředitelka malířského sympozia.

I letos se budou moci zájemci přijít podívat na mostecký Bendeditk a sledovat malíře při jejich práci a na vlastní oči vidět, jak vznikají jejich malířská díla.

Vernisáž výstavy se plánuje na 10. srpna od 15.00 hodin, oficiální zahájení pak bude v 17.00 hodin. Během vernisáže budou vystavená díla možná k zakoupení.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací