Kde se pobavit

Přinášíme 10+1 skvělý tip na zářijový víkend

Reklama

Mostecko, Ústecký kraj - Víkend se blíží, je načase dělat si plány. Nevíte, kde se co děje? Poradíme vám v našich tipech na akce v Mostě a okolí.

Rybí škvarky či uzený kapr? Ochutnat je můžete v Litvínově

Rybí slavnosti se konají v sobotu 7. září od 9 hodin na rybochovné soustavě Pavel v Litvínově (vedle hřbitova). Pořádají je rybáři z místního svazu, kteří jsou čtvrtou největší organizací svého druhu v republice. Ochutnat a koupit budete moci rybí speciality, i třeba čerstvého kapra. Program je připravený i pro děti. Končí se v 17 hodin.

Lidé se mohou podívat do dopravního podniku

Jak to vypadá ve vozovně mosteckého dopravního podniku? Na to se můžete podívat v sobotu 7. září mezi 9. a 12. hodinou. V areálu bude připravený program, představí se policisté i hasiči. Chybět nebudou motokáry, formule a soutěže o ceny. Během celého dne si zájemci mohou nechat bezplatně a na počkání vyrobit čipovou kartu. Přeprava linkou 112 je v tento den zdarma.

Jarmark v Želenicích

V sobotu se bude konat v Želenicích jarmark. Ve 12 hodin se začíná slavnostním odhalení památníku bitvy u Želenic v roce 1438. Ve 13 hodin bude zahájen jarmark v areálu sportovního stadionu s programem. K vidění budou ukázky sokolnictví, kovářství, řezbářství, krajkářství, soutěž ve stříhání ovcí na čas.

Branný závod s hasiči

Chcete si zasportovat? V sobotu pořádá obec Mariánské Radčice ve spolupráci se SDH a ZO ČSŽ Branný závod.  Start je v 15 hodin na hřišti u kulturního domu.

Černí andělé hrají v hale s Porubou

Mostecké házenkářky jsou zpět! V sobotu od 18. hodin tým DHK Most na své palubovce v mostecké sportovní hale přivítá  tým DHC Sokol Poruba v rámci mistrovského utkání interligy házené žen.

Skákající koně na hipodromu

Od sobotní osmé hodiny ranní se na mosteckém hipodromu konají Zářijové parkurové závody. Soutěžící i diváky čeká celkem devět soutěží od 90 do 130 centimetrů. Koná se také finále Styl šampionátu Severočeské oblasti pro kategorie dětí a juniorů.

Dožínky v Peruci

Konec sklizně, takzvané Dožínky, pořádají zemědělci v sobotu 7. září v Peruci na Lounsku. Co vás čeká? Od 11 hodin se začíná předáním dožínkových věnců, připravená je výstava zemědělství, řemesel a výrobců doplní trhy a ochutnávky regionálních potravin, dále expozice drobnochovatelů a výstava zemědělské techniky. Vystoupí Maxim Turbulenc, Míša Nosková, Josef Náhlovský, Rangers Band, Stanislav Hložek, New Age of Smokie.

Hasištejn se vrátí na solnou stezku

V neděli 8. září se můžete vydat na hrad Hasištejn kousek od Chomutova. Od 10 do 17 hodin tam můžete ochutnávat středověkou kuchyni či se podívat na umění starých řemeslníků a kejklířů. Akce je nazvaná Hasištejn, hrad na solné stezce.

Žatecká dočesná

Od pátku do soboty se koná zřejmě nejpopulárnější akce tohoto víkendu, Žatecká dočesná. Slavnostní zahájení je v pátečních 18 hodin. Program na hlavní scéně v sobotu začíná v 10.30 hodin. Podrobný program naleznete ZDE

Dřevorubci se utkají při Dni horníků

Vystoupení skupiny Turbo, soutěž v dřevorubeckém sportu a mnoho dalšího uvidí návštěvníci Dne horníků 7. září v areálu lázní Kyselka v Bílině. Program odstartuje v deset hodin indiánskou show, celý den pak zaplní vystoupení kapel nejrůzněších žánrů, akce pro děti i možnost zakoupení občerstvení či suvenýrů u stánků. Po druhé hodině odpolední začne mezinárodní soutěž v dřevorubeckém sportu, v šest hodin odpoledne pak vystoupí Davide Mattioli.

Casanova přijede do Duchcova

podevatenácté Město Duchcov pořádá již 19. ročník Casanovských slavností. Novinkou budou letos porcelánové trhy či rytířský turnaj na koních. Bohatý program začne v pátek v 18 hodin příjezdem Giacomo Casanova v kočáře na zámek. V sobotu bude vrcholem programu pochod bubeníků od kina Lípa do zámecké zahrady. Nebudou chybět hudební kapely, program pro děti a na závěr i ohňostroj.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.