Kde se pobavit

Nevíte co o víkendu? Vyberte si z našich šestnácti tipů z Mostecka a okolí

Reklama

Most – Už od pátku se můžete na Mostecku skvěle bavit. Polovinu září si organizátoři vybrali pro pořádání hned několika zajímavých akcí. Chcete se podívat na Olympic, zpěvačku Marcelu Březinovou, Věru Špinarovou, Marcelu Holanovou, Marka Ztraceného či Kamila Střihavku? Tak čtěte dál, kde je najdete.

Den horníků na hipodromu

Horníci oslaví svůj den na mosteckém hipodromu. Program na koňském závodišti začíná už od druhé hodiny odpolední. Připravena je zábava pro děti i dospělé. Hlavní hostem vystupujícím od 21. hodiny budou slavní Olympici. Vstup je určen pro zaměstnance těžebních společností a jejich rodinné příslušníky. PROGRAM ZDE.

Mostečané se budou bavit u dvou podií u kostela

Mostecké slavnosti budou o víkendu největší akcí pro širokou veřejnost na Mostecku. Konají se 14. září u děkanského kostela, půjde k nim průvod z centra města. Průvod vyrazí v 11 hodin z 1. náměstí a projde centrem města ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Tam bude v 11.45 hodin Mostecká slavnost 2013 slavnostně zahájena. Vystupují kapely jako Charlie Straight či zpěvačka Věra Špinarová. PROGRAM ZDE.

Pouť ve Vtelně

Tradiční Vtelenská pouť se uskuteční v sobotu 14. září od 10 hodin v areálu bývalé mateřské školy v Mostecké ulici ve Vtelně. Kromě hudebních a tanečních vystoupení se děti mohou těšit na Dádinu výtvarnou dílnu, malování na obličej, Janiččinu šperkovou dílnu, skákací hrad, trampolínu a různé soutěže. Připraveny budou i stánky s občerstvením.

Koně budou závodit ve vytrvalosti

Již tuto sobotu vypukne očekávaná událost letošní vytrvalostní sezony, Česká republika bude hostit mistrovství Evropy seniorů 2013. Severočeský Most je již tradičním hostitelem těchto závodů. Rozlehlý areál Hipodromu Most poskytuje potřebný komfort pro jezdce i koně. Letos svým sedmým ročníkem slavnostně přivítá evropský šampionát – Meydan FEI Open European Endurance Championship 2013.

Judisté se utkají o pohár

V sobotu 14. září se od 11 hodin koná Velká cena o putovní pohár – závody v judo na 15.ZŠ v Mostě. Na pohár zve všechny příznivce sportu trenér judistů Jakub Nemček.

Rozloučení s létem v Obrnicích

Každoročním vyvrcholením společenského života v Obrnicích jsou zářijové slavnosti. Velkolepé zábavné rozloučení s létem se těší značnému zájmu veřejnosti. Oslavy vypuknou v sobotu 14. září ve 13 hodin v areálu starého fotbalového hřiště, připomenou zároveň i 731. výročí první zmínky o obci. Jako první předvedou své taneční a pěvecké umění místní děti. Starostka pak slavnosti oficiálně zahájí přivítáním návštěvníků v 15 hodin. Bohatý kulturní program nabídne show s biči vicemistra světa z Las Vegas Pavla Votápka, koncert hlavních představitelů muzikáku Děti ráje, vystoupení baviče Petra Martináka či zpěvačky Marcely Březinové. PROGRAM ZDE.

Mariánská pouť v Radčicích

Do Mariánských Radčic mezi Mostem a Litvínovem můžete v sobotu během dne vyrazit na tradiční Mariánskou pouť. Začíná od 10 hodin, končit bude před půlnocí. Těšit se můžete na dobové stánky, ukázky rytířských zápasů, mši, prohlídku poutního areálu. Na podiu se budou střídat známí zpěváci a showmani: Od 14 hodin Zdeněk Izer, v 14.35 Marcela Březinová a v 15.10 zazní italské duety.

Farmáři budou prodávat u Repre

Chcete si koupit výpěstky a výrobky místních producentů? Tak se pro ně vydejte v sobotu mezi osmou a dvanáctou hodinou do centra Mostu. Konají se tam další Severočeské farmářské trhy.

Z Resslu bude strašidelný les

Dětská organizace Zálesák pořádá v sobotu večer na mosteckém vršku Ressl putování strašidelným lesem pro děti a jejich rodiče. Pohádková brána bude otevřena u koupaliště Pod Resslem od 20 hodin.

Na hornické pouti zazpívají Ztracený i Střihavka

Kdo viděl na poslední dočesné minulý týden v Žatci Kamila Střihavku a chtěl by si zopakovat jeho vystoupení, může v sobotu vyrazit do Jirkova. Koná se tam v centru Města Hornická pouť. Hlavní pódium je na náměstí E. Beneše, program začíná ve 13 hodin vystoupením Mostečanky, v 15 hodin nastoupí Petr Spálený, o hodinu pozděj další Mostečané New Age of Smokie, v 17 hodin potěší fanynky Marek Ztracený a ve 20 hodin zahraje hlavní host Kamil Střihavka. Vstupné se neplatí.

Babí léto na Kyselce

Až do sobotní půlnoci bude bílinskou Kyselkou znít folk - country - bluegrassový festival Babí léto. Ten začne v sobotu od 13 hodin v areálu koupaliště. Festivalem bude provázet Jirka Balvan Balej. Na programu je vystoupení skupiny Poutníci, Sem Tam, Vomiště, Ivan Mládek a Banjo band, Strunovrat a spousta dalších.

Roudnické vinobraní na zámku

Tradiční Roudnické vinobraní na zámku - to není pouze svátek vína a burčáku. Jedná se o hudební festival s bohatým doprovodným programem, jehož součástí je například velká výstava autoveteránů. Hlavní program vinobraní mohou lidé navštívit v sobotu 14. září 2013, a to hned na třech scénách v zámeckém areálu v Roudnici nad Labem. Představí se například No Name, Jaksi Taksi, Verona, Petr Kotvald, Toxique a další. Během roudnického vinobraní se každoročně prodá několik desítek tisíc litrů vína a burčáku, které pocházejí od osvědčených vinařů z Čech i Moravy. V celém areálu je široká nabídka občerstvení, několik desítek prodejců s dobovým zbožím, mnoho pouťových atrakcí.

Povodí otevře přehrady pro veřejnost

Po dříve avizovaném termínu zve Povodí Ohře širokou veřejnost na den otevřených dveří na vodních dílech Skalka, Přísečnice a na jezu Doksany, který se uskuteční v sobotu 14. září od 9 do 16 hodin. Den otevřených dveří je organizován společně s akciovými společnostmi Severočeská vodárenská společnost a Severočeské vodovody a kanalizace, které zpřístupní úpravnu vody Hradiště.

Kostel ozvučí flétna

Krásné tóny flétny si mohou přijít lidé poslechnout do evangelického kostela v Duchcově. Při koncertu Quena recital se představí peruánský virtuos na andské flétny Vlado Urlich v doprovodu pianisty Petra Smetáčka a Melody Quartetta. Vlado Urlich s jedinečnou schopností interpretovat klasickou hudbu na andské flétny přednese ojedinělý program jak ze známých kusů tohoto žánru, tak i peruánských lidových písní ve vlastních úpravách. Flétna se rozezní tuto sobotu v 18.00 hodin.

V muzeu si vyrobí maňáska

Děti i jejich rodiče budou v sobotu od 14 hodin vyrábět maňásky. Dílna pro tvůrčí umělce se uskuteční v muzeu v rámci výstavy 60 let maňáskového divadla v Teplicích. Výstava přibližuje historii nejstaršího amatérského souboru ve městě. Návštěvníci se mohou těšit především na originály loutek a maňásků, s jejichž pomocí amatérští herci rozdávají radost již několikáté generaci malých diváků. Maňásky si mohou lidé přijít prohlédnout do 13. října.

Hudební odpoledne s muzikou

Mostecká kapela Stará sešlost v neděli od 15.30 zahraje k tanci a poslechu svým příznivcům na mosteckém Benediktu.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.