Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Slovo JÓGA pochází ze sanskrtu (staroindický jazyk) a v překladu má, jako hodně sanskrtských slov, více významů, podle kontextu. Jednak může znamenat JHO, čili dobrovolné omezení se, odříkání, abychom něco získali, co nám umožní více poznat sama sebe. Dále také je jóga SJEDNOCENÍ, SPOJENÍ, tedy ve významu našeho individuálního já s nejvyšším já. Podle Patandžaliho Jógasúter je jóga ZASTAVENÍ či zkrocení všeho toho, co vyvstává v mysli. Je-li tohoto stavu dosaženo, jsme ve svém přirozeném stavu. Ten se vyznačuje klidem, blažeností a poznáním. Tolik k józe se píše v překladu Patandžaliho jógasúter od Jiřího Mazánka.

Co znamená JÓGA pro klienty lektorky jógy paní Zdeňky Struhovské? „Na jedné z lekcí jsem vzala tužku a papír a ptala se svých klientů – jogínů, co pro ně znamená jóga. A začala zapisovat. Seznam byl opravdu dlouhý – KLID, ČAS PRO SEBE, RELAXACE, ODEVZDÁNÍ a VDĚČNOST, SMÍŘENÍ, KONCENTRACE, UVNITŘNĚNÍ, OČISTA, KRÁSNÁ HUDBA, ZDEŇKA. Vše jsme sepsali a nechali nějaký čas k nahlédnutí všem ostatním klientům z jiných kurzů. Těch pocitů, emocí, projevů, prožitků, které klienti mají během lekcí jógy, bylo mnohem více. O všem se můžete dočíst na mých webových stránkách. Celý ten krásný a dlouhý seznam jsem zde zveřejnila, protože si myslím, že je škoda si ho nechávat pro sebe. Co kdyby někomu pomohl?“

Chcete-li se více dozvědět a začít pronikat do tajů jógy, máte možnost už nyní v listopadu 2018, neboť v jógovém centru Anahata jóga začínají 7. listopadu každou středu od 17.30 a 19.15 hodin kurzy jógy pro úplné začátečníky.

Odkaz na rezervační systém pro kurz od 17.30 hod. do 19.00 hod zde.

Odkaz na rezervační systém pro kurz od 19.15 hod. do 20.45 hod zde.

Dalším zajímavým kurzem, který v listopadu proběhne, je seminář hormonální jógové terapie. Jedná se o celodenní seminář, kde se ženy naučí celou sestavu hormonální jógy podle Dinah Rodriguez. Celá sestava trvá pak 30 minut a ženy si jí cvičí sami doma. Více informací se dozvíte zde.

Odkaz na rezervační systém pro seminář hormonální jógové terapie zde.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist