Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Chomutov – Chomutovská společnost PULS investiční se podělila o svou radost z ocenění v soutěži Inovativní společnost Ústeckého kraje a věnovala finanční dar, který v rámci výhry obdržela, na rozvoj smysluplných projektů ve svém regionu.

Společnost PULS se zabývá výrobou pulsních napájecích zdrojů. Klade velký důraz na kvalitu a každý nově vyrobený napájecí zdroj tak prochází testováním. Jedním z prováděných testů je i test zahořování, během kterého se přístroj testuje jak výkonově, tak teplotně. Zahořování je však poměrně energeticky náročné a proto společnost PULS odbornou porotu soutěže Inovativní společnost Ústeckého kraje zaujala především inovací, která dokáže zpětně využít naprostou většinu energie spotřebovávané právě při tomto testu. "Devět z deseti testovaných přístrojů je napájeno vrácenou energií a pouze jeden přístroj získává elektrickou energii z veřejné sítě. Šetříme tím životní prostředí. Za každou ušetřenou MWh to dělá 530 kg CO2," vysvětil Dr. Ing. Luděk Hodic, ředitel pro globální výrobu společnosti PULS.

Mezi další inovace, kterými firma PULS na soutěži zaujala, patří i moderní robotická pracoviště pro testování přístrojů nebo integrování moderních technologií, jako je popisování laserem nebo přímý tisk na kartony. Odborná porota prvního ročníku soutěže Inovačního centra Ústeckého kraje ocenila PULS za tyto inovace třetím místem v kategorii velkých podniků. A protože nedílnou součástí společenské odpovědnosti firmy PULS je investování do komunity, ve které sídlí a kde žijí její zaměstnanci, bylo zřejmé, že i finanční obnos, který je s výhrou spojen, bude v plné výši předán institucím a projektům, které mají v regionu společenský přínos.

Z poloviny výhry společnost PULS nakoupila kvízy a hry pro Centrum pro nadprůměrně nadané děti při ZŠ Krátká v Klášterci nad Ohří. Toto centrum funguje již od roku 2015 a v rámci kroužku zábavné logiky podporuje rozvoj talentovaných školaček a školáků. Hry a kvízy, které rozvíjí dětskou kreativitu a prohlubují znalosti zábavnou formou, předal Dr.-Ing. Luděk Hodic přímo v prostorách ZŠ Krátká panu řediteli Mgr. Petru Opavovi a paní učitelce Mgr. Gabriele Jedličkové, která kroužek vede.

Druhá část výhry putovala do Městského ústavu sociálních služeb Jirkov na úhradu nákladů spojených s rozšířením volnočasových aktivit seniorů. Klientky zařízení se každé dopoledne schází v hojně navštěvovaném kroužku “Šikulek”, kde se věnují vyšívání, háčkování, navlékání korálků a dalším ručním pracím. Dar by použit nejen na nákup materiálu pro tuto tvorbu ale také na dovybavení společenské místnosti novými hrami a kvízy pro zlepšení motoriky a paměti seniorů.

Společnost PULS investiční sídlí v Chomutově a je součástí německé skupiny PULS Group. Firma byla založena v roce 1980 panem Bernhardem Erdlem a z původně německého garážového start-upu se během let stala úspěšným globálním hráčem na poli pulsních napájecích zdrojů a DC/DC měničů pro DIN patentovanou lištu. Pan Bernhard Erdl je nadále jediným majitelem společnosti a aktivně se podílí nejen na chodu celé skupiny, ale také na vývoji nových produktů. Více o společnosti naleznete zde.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist