Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Ústecký kraj - V roce 2018 agentura CzechInvest přijala 156 poptávek investorů po nemovitostech v České republice. Nejčastěji byly poptávány výrobní haly a průmyslové pozemky (shodně 45,5 %), dále pak kancelářské prostory (9 %). V téměř 29 procentech všech poptávek se jednalo o brownfieldy. V porovnání s rokem 2017 se mírně zvýšila poptávka po výrobních halách, mírně naopak poklesla poptávka po průmyslových pozemcích a kancelářských prostorách.

Největší zájem projevili investoři o průmyslové pozemky o rozloze do 5 hektarů (31 %) a o plochy od 5 do 10 hektarů (23 %). Poptávky tradičně směřovaly do Ústeckého kraje (19 %), kde ve srovnání s minulými léty zájem o tamní průmyslové pozemky ještě vzrostl. Hojně poptávaný byl také Moravskoslezský (15 %), Středočeský (12 %) a Zlínský (11 %) kraj. Naopak Karlovarský kraj byl méně žádanou lokalitou než dříve. Ten oproti jiným regionům nabízí relativně málo průmyslových pozemků vhodných ke koupi.

Co se poptávky po výrobních halách do pronájmu týče, investoři se nejvíce zajímali o haly o velikosti 5–10 tisíc m2 (25 %), o haly do 2 tisíc m2 (24 %) a haly od 2 do 5 tisíc m2 (23 %). Preferovaný byl kraj Ústecký (14,4 %), dále pak Plzeňský a Středočeský kraj (shodně 10,4 %).

Z trendu předešlých let nevybočuje poptávka po kancelářských prostorech. Investoři nejčastěji poptávali kancelářské prostory o rozloze do 500 m2 v Praze, Brně a Ostravě.

Nabídky podnikatelských nemovitostí CzechInvest připravuje z vlastní databáze, která eviduje podnikatelské nemovitosti ve veřejném i soukromém vlastnictví. Registrace do databáze je bezplatná.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací