Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Ústecký kraj - Chceme do našeho regionu lákat další zahraniční investory? A jaké? Potřebujeme zahraniční pracovní sílu? Jaké to přináší výhody? Jaké nevýhody z toho plynou? Například pro města, obce obyvatele Ústeckého kraje? Posouvají nás mezinárodní projekty? V oblasti testování dopravních prostředků bez řidiče či získávání geotermální energie, výměny zkušeností v oblasti vědy, výzkumu, ale i státní správy - jednoduše inspirace ze zahraničí. O tomto a mnohém dalším bylo diskutováno na 5. ročníku Podnikatelského fóra Ústeckého kraje.

Jak se již stalo tradicí, Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje a Ústecký kraj i letos organizovaly Podnikatelského fórum Ústeckého kraje, tentokráte na téma „mezinárodní spolupráce“. Fórum proběhlo ve dnech 17. a 18. června 2019 v prostorách Hradu Litoměřice. Celou akci zaštítil ministr zahraničních věcí.

Tato dvoudenní akce byla rozdělena na několik částí. Od tématu restrukturalizace, přes příklady zahraničních projektů a aktivit, diskuzi o zahraničních investicích, expanzi na zahraniční trhy až po klady a zápory zahraniční pracovní síly. Fóra se zúčastnilo přes 100 osob z řad firem, ministerstev, krajských i obecních samospráv, neziskových a rozvojových organizací, zástupců zaměstnavatelů i zaměstnanců. V rámci prvního dne pak přednášeli i odborníci z Polska, Německa a Slovenska.

Tuto akci by nebylo možné realizovat také bez partnerů, kterými byli Statutárního města Most, města Litoměřice, společnosti Panattoni Europe, Severočeských dolů a Sev.en Energy. Pitný režim na akci zajistila již tradičně Bílinská kyselka. Pro podporu lokálního podnikání byly pro zajištění všech služeb akce využiti místní dodavatelé.

Více informací o programu, fotogalerie i všechny prezentace a doprovodné materiály lze nalézt na www.forumusteckykraj.cz.

0307forum2 

PANELOVÁ DISKUZE na téma: ZAHRANIČNÍ INVESTOŘI - ANO ČI NE? Moderátor: Jaroslav Koutský, děkan Fakulty sociálně ekonomické, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně. Účastníci: Pavel Chovanec, ředitel Divize investic, Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest; Pavel Sovička, generální ředitel, Panattoni Europe; Jan Paparega, primátor, statutární město Most; Lukáš Martin, ředitel Sekce mezinárodních vztahů, Svaz průmyslu a dopravy ČR; Martin Klika, 1. náměstek hejtmana, Ústecký kraj;Jaroslav Krch, ředitel, SPZ Triangle, příspěvková organizace.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací