Úterý 7. duben 2020
Svátek má Heřman a Hermína

Bitozeves – Už jedenáct školních exkurzí letos proběhlo v jihokorejském závodu Nexen Tire Europe v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Žáci i učitelé ze základních, středních i vyšších odborných škol z okolí tak měli možnost seznámit se zblízka s jednou z nejmodernějších továren na výrobu pneumatik na světě. Nexen exkurzemi navazuje na prohlubující se spolupráci s místními školami, kterou zahájil na jaře letošního roku.

Závod navštívili žáci i učitelé ze škol z Chomutova, Podbořan, Rakovníku nebo Mostu. Mohli tak na vlastní oči vidět plně automatizovaný proces výroby pneumatiky a to od smíchání směsi až po výsledný produkt. V hale delší než Václavské náměstí upoutaly pozornost studentů zejména robotické přepravníky, které se v prostoru pohybují zcela bez lidské pomoci.

Žáci, kteří v závěru exkurze správně odpověděli na otázky o závodě, získali zajímavé dárky od společnosti Nexen. Každá z exkurzí byla zakončena společným obědem korejské kuchyně ve zbrusu nové kantýně.

„Jsme rádi, že partnerství, které jsme letos na jaře se školami navázali, se úspěšně rozvíjí i formou exkurzí. Těší nás nebývalý zájem studentů i učitelů o náš závod. Jde o důležitý předpoklad pro naši budoucí spolupráci, kterou chceme rozvíjet například formou praxí studentů v naší továrně,“ pochvaluje si návštěvy škol prezident Nexen Tire Europe Eung Young Lee. Na úspěšné exkurze chce Nexen navázat i v příštím roce. Již nyní plánuje uspořádat třináct dalších návštěv z šesti středních a základních škol.

S některými ze škol, které exkurze absolvovaly, Nexen v červnu tohoto roku podepsal dohodu o spolupráci. Školy si v rámci ní mohou vybavit s přispěním firmy pracovní dílny nebo relaxační koutky.

Nexen Tire Europe spustil zkušební provoz na průmyslové zóně Triangle letos v dubnu. Koncem srpna závod slavnostně otevřel a nyní zaměstnává přes 900 lidí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací