Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Most – Slyšeli jste někdy o coworkingu? Jde o takzvané sdílené kanceláře. Prostě si pronajmete místo pro svůj počítač. Proti klasické kanceláři ušetříte. Má to i své další výhody například proti práci z domova. Jaké? Byli jsme si coworking vyzkoušet v mosteckém centru Bridge 714. A jaké jsou zkušenosti lidí, kteří tam již takto pracují a podnikají?

Je to naprosto jednoduché. Vezmete si doma do počítač a přijdete do Bridge. Vše ostatní tam mají. Připojit se můžete na místní zabezpečenou síť, využít můžete zdejší tiskárnu. A když budete mít chuť, dáte si kafe v místní kavárně. Že máte děti? Pro ty je tu hernička, zatím bez hlídání. „Nově příchozím nabízíme jeden den coworku na zkoušku. Lidé mohou kdykoli přijít, neregistrovat se a dohodneme se na místě,“ říká Aleš Smetana, který vloni s manželkou inovační a vzdělávací centrum Bridge 714 v Mostě otevřel. Zatím jde o jedinečné propojení pracovních, sportovních, relaxačních i vzdělávacích aktivit na jednom místě, které nemá v širším regionu obdobu.

Mezi coworkery, kteří využívají prostory Bridge, je i Eliška Krajíčková. Mladá nastávající maminka pracuje na rozvoji vlastní značky Sparkle moments, pod kterou tvoří minimalistické šperky s ražbou na přání. Proč se rozhodla právě pro Bridge 714? „Po přestěhování z Prahy jsem v Mostě hledala místo, kde se potkám s podobně naladěnými lidmi, které mi nabídne i prostor pro práci a bude také přispívat k rozvoji kulturního dění v Mostě. To vše Bridge 714 perfektně splňuje,“ vysvětluje. „Člověk tu nesedí sám,“ dodává s úsměvem.

Kancelář s ní v tuto chvíli sdílí Michaela Indrišeková, tlumočnice a překladatelka mezi angličtinou a češtinou na volné noze tlumočící pro automotive společnosti, obchodní jednání a konference. Jakožto majitelka certifikátu CELTA od Cambridge Assessment English se také věnuje výuce angličtiny. Proč si Míša přála pracovat v coworku? "Do Bridge jsem přišla proto, že chci být součástí komunity, které záleží na osudu Mostu a ráda se seznamuji s podobně naladěnými lidmi. Do toho prostoru jsem se zamilovala hned první večer, kdy jsem tu byla na akci,“ uvádí. Protože do Bridge chodí pravidelně, přinesla si pro pohodlnější práci i svůj monitor.

Cowork v Bridge 714 vás propojí s ostatními

Být v kolektivu je jedna z velkých výhod sdílených kanceláří. „Kdo tu má cowork nebo i samostatnou kancelář, toho propojujeme s ostatními. Nejen, že využívají naše služby, ale i služby i jiných, a jiným naopak pomáhají,“ dodává Aleš Smetana. Kdo má podnikavého ducha, může zde najít nové obchodní příležitosti.

A navíc: Své pracovní aktivity mohou lidé s Bridgem dále propojovat. Eliška Krajíčková zde vede ještě kurzy jógy pro těhotné, Míša plánuje v Bridge 714 nadále rozjíždět svůj projekt Fluently s cílem plošně zlepšit úroveň mluvené angličtiny. Dále se chystá otevřít kurz zaměřený na Czenglish – jak předcházet typickým chybám českých mluvčích v angličtině. Věnovat se zde bude i soukromým lekcím.

Proti samostatné kanceláři ve městě ušetříte

Zaujala nás ještě jedna věc, kterou využijí coworkeři asi hlavně v létě. Do práce tam mohou přijet na kole a nemusejí se bát, že se cestou zapotí. K dispozici tam mají totiž sprchu.

Pokud vás zajímají ceny za službu, rovnou řekneme, že jsou velmi přívětivé. Ostatně, podívat se na ně můžete zde a jsou přizpůsobeny různým potřebám. Kdo bude chtít, může do Bridge chodit prakticky 24 hodiny denně.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací