Pondělí 1. červen 2020
Svátek má Laura

Litvínov - Společnost Unipetrol Doprava, patřící do mezinárodní skupiny ORLEN, v loňském roce znovu posílila svoji pozici na českém i mezinárodním trhu. Lokomotivy s logem Unipetrol Doprava přepravily více než tři miliony tun produktů, což představuje druhý největší objem v historii. Rekordní hodnoty dosáhl klíčový ukazatel výkonnosti - celkový přepravní výkon firmy přesáhl 1 500 000 tisíc hrubotunokilometrů.

„Díky pořízení moderních vícesystémových lokomotiv a jejich interoperabilitě můžeme dopravně vstupovat i do okolních států, což šetří peníze a čas. Naše lokomotivy tak běžně operují v Polsku, Německu a hlavně na Slovensku, kam jsme v loňském roce vstoupili na vlastní licenci a s vlastním personálem,“ uvádí Jaroslav Dvořák, jednatel společnosti Unipetrol Doprava, a dodává: „V loňském roce nás potěšil především velký nárůst výkonnosti. Komplexní ukazatel výkonnosti zahrnující i ujetou přepravní vzdálenost se totiž vyšplhal až na rekordních 1 537 932 tisíc hrubotunokilometrů. Svědčí to o tom, že naše lokomotivy byly dobře využívány a docházelo k realizaci přeprav na dlouhých přepravních ramenech, kde je obecně železniční doprava efektivnější než doprava silniční.“

Unipetrol Doprava disponuje 29 lokomotivami zajišťujícími tuzemskou i mezinárodní přepravu. V oblasti mezinárodní přepravy dlouhodobě funguje významná výměna zboží mezi společnostmi z mezinárodní skupiny ORLEN. V rámci nadefinované synergie tak bylo maximum přeprav realizováno mezi vnitroskupinovými dopravci Unipetrol Doprava a ORLEN KolTrans. Unipetrol Doprava rovněž investuje desítky milionů do bezpečnosti, když jako první dopravce v Česku vybaví své dieselové lokomotivy nejmodernějším evropským zabezpečovacím systémem ETCS. První z osmi lokomotiv řady 753.7 „Brejlovec“ získá evropský zabezpečovací systém už v letošním roce, celá flotila pak bude vybavena do roku 2022.

„Díky pozitivní zpětné vazbě od zákazníků a výraznému zlepšení v oblasti provozní spolehlivosti uvažujeme o pokračování modernizace vozového parku. V této souvislosti jsou z pohledu provozních nákladů velmi pozitivně hodnoceny především moderní lokomotivy Vectron, které dokáží rekuperovat elektřinu a vracet jí zpět do trakční soustavy. Ve srovnání s dieselovými lokomotivami jsou ve spotřebě energií na poloviční úrovni,“ vysvětluje Jaroslav Dvořák.

Společnost Unipetrol Doprava patří do mezinárodní skupiny ORLEN. V oblasti železničního trhu nabízí široké portfolio služeb. Vedle transportu chemických produktů se zaměřuje také na spedici, pronájem železničních vozů, na opravárenské a čisticí služby a na konzultační činnost. V současné době patří mezi hlavní železniční dopravce v České republice.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací