Pondělí 19. říjen 2020
Svátek má Michaela

Nezaměstnanost se v Česku stále drží pod 4 % a firmy se tak o profesionály ve svém oboru neustále perou. V předchozích letech díky tomu průměrné mzdy v jednotlivých oborech rapidně rostly a ani po krizi způsobené pandemií nezaměstnanost nijak astronomicky neroste. Přečtěte si, na kolik si přijde generální ředitel nebo třeba web designer.

Samozřejmě platy na jednotlivých pozicích se liší nejen s ohledem na zkušenosti, ale také okres. Tradičně nejvyšší platy mají lidé žijící v Praze a středočeském kraji, nejhůře jsou na tom naopak v kraji pardubickém a zlínském. Čtvrtina Čechů podle statistik navíc žije od výplaty k výplatě. Podívali jsme se proto na průzkumy platů, porovnali výpočty čisté mzdy a na následujících řádcích pro vás shrnuli ty nejzajímavější výdělky.

Jistota bankovnictví

V bankovnictví, pojišťovnictví i finančních sektorech obecně se platy vždy pohybovaly vysoko nad průměrem. Samozřejmě záleží na tom, zda pracujete na přepážce a vyřizujete půjčky, platební karty a podobně, nebo jste finanční expert či krizový specialista. V bankovnictví jako takovém je ale průměrný hrubý plat 46 758 korun.

IT je budoucnost

Na předních příčkách průměrně nejvyšších platů se už několik let drží pracovníci v oboru informačních technologií. Takový IT architekt si měsíčně může přijít i na 130 000 korun. Skutečných specialistů je totiž vzhledem k rozvoji IT technologií stále málo, díky čemuž jejich mzdy každoročně strmě rostou. Mezi hůře placené pozice v tom oboru patří web designér, jehož průměrná mzda v mediánu činí „pouhých“ 51 830 korun.

Ředitelé berou nejvíce

Zdaleka nejlukrativnější pracovní pozice jsou samozřejmě ty řídící. Vrcholoví manažeři, ředitelé a podobně. Není to však zadarmo, jakmile se totiž zpravidla ve firmě něco pokazí, všechno padne na jejich hlavu a mají na svých bedrech obrovskou zodpovědnost. Například ekonomický ředitel ve větší firmě si měsíčně může přijít i na 140 000 korun měsíčně, zatímco mzda generálních ředitelů někdy přesáhne i astronomických 250 000 korun měsíčně.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací