Sobota 23. leden 2021
Svátek má Zdeněk

Retro styl nikdy nevyjde z módy a kuchyním náramně sluší. Je výrazný, originální a každým coulem osobitý. Inspirujte se našimi nápady, které vnesou půvab starých časů i do vaší kuchyně.

Hravou retro atmosféru s trochou šikovnosti vykouzlíte i v moderní kuchyni. Zaoblené tvary, syté barvy, chrom nebo geometrické vzory. To jsou základní rysy retro stylu. Vám ale pro začátek bude stačit jen pár doplňků. Kombinace retro kousků s těmi moderními totiž tvoří hravý prostor s opravdovou duší.

Stylové spotřebiče

Kuchyňské váhy, mixéry nebo dokonce lednice. V retro designu najdete dnes snad všechny pomocníky do kuchyně. Snažte se však spotřebiče vybírat v jednom odstínu, ideálně v sytě červeném, který je pro retro styl typický. Abyste měli vše dokonale sladěné, při výběru spotřebičů vsaďte na jednoho výrobce.

Tip: Na FAVI.cz díky šikovnému filtrování vyberete parádní retro kousky do kuchyně během chvilky.

Plechové cedule

Co by v kuchyni nemělo chybět žádnému milovníku vaření? Obrázky s motivy, které se točí kolem jídla. A nic nedodá místnosti nádech starých časů tak jako plechové cedule. Parádní ozdobou na zeď budou nejen ty s ilustracemi dortíků, ale také s motivy z amerických reklam ze 70. let minulého století.

Nápadité drobnosti

V retro stylu hrají doplňky prim. Smaltované konvičky použijte jako stojan na kuchyňské náčiní, do stylových dóz schovejte potraviny a jídlo podávejte na porcelánovém nádobí s modrobílým vzorem. Nezapomeňte v retro duchu ani na takové drobnosti, jako jsou máselnička, cukřenka nebo chlebník.

Designové úchytky

Jak dodat moderní kuchyni retro šmrnc, aniž byste ji museli celou přestavět? Někdy stačí opravdu jen málo. Nábytkové úchytky a madla jsou jednoduchou cestou, jak dát obyčejné kuchyni retro tvář. Taková přeměna vás navíc vyjde na pár korun a hotová bude za jedno odpoledne.

Pestrobarevné textilie

Puntíky, geometrické obrazce a divoké vzory jsou symbolem starých časů. Textilie s těmito motivy přidají navíc každé kuchyni na útulnosti a parádně ji ozdobí. Přestože je retro styl pestrý a barevný, příliš vzorů by mohlo v kuchyni působit přeplácaně. Abyste tak měli vše pěkně sladěné, pořiďte si utěrky, zástěru i prostírání se stejným motivem.

Nejen retro styl může váš domov zútulnit. Podívejte se také na nabídku starožitností. A rada na závěr? I tady platí pravidlo, že méně je někdy více. V opačném případě byste mohli dosáhnout kýčovitého efektu.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací