Sobota 16. říjen 2021
Svátek má Havel

Most – Nadnárodní skupina forteq v pondělí oficiálně otevřela svůj závod v Mostě. Nachází se v blízkosti města a zaměstnává přibližně 150 lidí s vizí budoucího růstu.

Společnost forteq Czech je součástí švýcarské nadnárodní skupiny forteq, zabývající se výrobou přesných plastových komponentů a sestav zejména pro automobilový průmysl. Nedodává přímo automobilkám, ale produkuje součástky pro další výrobce.

Závod v Mostě se začal stavět ve Velebudicích na zelené louce na podzim 2018. V provozu je nyní mezi 150 a 160 zaměstnanci. „Věřím, že forteq bude mít Mostečanům co nabídnout,“ uvedl primátor Mostu Jan Paparega, který se zúčastnil slavnostního otevírání.

edeniky 226

Slavnostní otevírání mostecké továrny. Foto: Oldřich Hájek

Mostecká továrna je nyní v rámci švýcarské společnosti největší a nejmodernější. „Skupina forteq má s tímto závodem velké plány. Hodlá zde rozšířit výrobu,“ uvedl ředitel mosteckého podniku Milan Macháček.

Společnost forteq se do Velebudic do nové výrobní haly přestěhovala z průmyslové zóny v Kopistech. Fanoušci seriálu Most! si ji mohou vybavit i z tohoto populárního televizního díla.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací