Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Litvínov - Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol se stala jedním z nejlepších zaměstnavatelů roku. Stejně jako v krajském hodnocení, v Ústeckém kraji skončila na druhém místě, dosáhla i na celorepublikové úrovni lepšího umístění než v loňském roce. Na letošní třetí místo se posunula z loňského sedmého místa.

V úterý 14. června převzali představitelé společnosti ORLEN Unipetrol ocenění za třetí místo v celostátním kole prestižní soutěže Zaměstnavatel roku 2022. Rafinérská a petrochemická skupina se tak po loňském sedmém místě probojovala do TOP 3 nejlepších zaměstnavatelů v České republice v kategorii do 5000 zaměstnanců. Pro personální oddělení ORLEN Unipetrol je to další velký úspěch po zisku druhého místa v rámci Ústeckého kraje.

„Ze všech úspěchů v letošním ročníku soutěže Zaměstnavatel roku máme velkou radost. ORLEN Unipetrol se prosadil nejen druhým místem v Ústeckém kraji, ale také umístěním mezi třemi nejlepšími na celostátní úrovni. Je to další potvrzení, že se nám daří i v nepříznivé době dělat pro naše zaměstnance maximum. Těší nás, že jsou nezávislými experty oceňovány také naše aktivity na podporu českého školství od talentovaných žáků a studentů přes nadšené učitele až po jednotlivé školy. ORLEN Unipetrol je totiž firmou, která hledí dopředu a usiluje o trvale udržitelný rozvoj,“ říká Michał Chmiel, personální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol, a dodává: „V personální oblasti uskutečňujeme komplexní strategii, v níž nejde jen o zlepšování podmínek pro naše současné zaměstnance, zvyšování jejich kvalifikace a vytváření optimálního prostředí pro jejich kariérní růst, ale také o dlouhodobou podporu českých škol a talentovaných studentů, protože to jsou základy naší budoucí prosperity.“

ORLEN Unipetrol sází v péči o zaměstnance na moderní trendy, od širokého výběru zaměstnaneckých benefitů až po podporu osobního a profesního rozvoje. Klasické nástroje z oblasti personalistiky doplňuje například podpora sportovní, společenské a komunitní angažovanosti zaměstnanců. Jeden z nejlepších zaměstnavatelů v České republice ve své kategorii se intenzivně věnuje také výchově vedoucích pracovníků z řad vlastních zaměstnanců. Zásadní roli hraje dlouhodobá podpora vzdělávání založená na úzké spolupráci s řadou středních škol v regionu. ORLEN Unipetrol umožňuje studium v Univerzitním centru Vysoké školy chemicko-technologické, které sídlí přímo v litvínovském závodě. Nadace ORLEN Unipetrol kromě toho finančně podporuje úspěšné středoškolské a vysokoškolské studenty i jejich pedagogy.

„Letošní umístění na stupních vítězů i v celostátním hodnocení soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku není v případě společnosti ORLEN Unipetrol žádná náhoda,“ komentuje výsledky ředitel Pavel Hulák z pořádajícího Klubu zaměstnavatelů, který doplňuje: „ORLEN Unipetrol sbírá ocenění v soutěži Zaměstnavatel roku již řadu let, a působivě tak ukazuje, že systematická a kvalitní práce v personální oblasti nese ovoce pro všechny zúčastněné strany i celou společnost.“

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist