Sobota 10. prosinec 2022
Svátek má Julie

Od počátku zahradních sprch uplynula celá věčnost a technologie postoupily. Proto je dobré vědět, jaké typy sprch existují, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a která se hodí přesně na vaši zahrádku. S naším článkem už orientace v různých velikostech, funkcích a typech nebude problém. Vyberte si zahradní sprchu, která dokonale splňuje všechna vaše očekávání.

Sprcha samostatně stojící vs. sprcha přenosná

Pevně stojící zahradní sprchy vyžadují jedno stálé místo. Jakmile je koupíte a někde postavíte, už tam zůstanou. Proto si pečlivě vyberte místo, které vám bude vyhovovat a zvažte také množství slunečních paprsků, aby se vám voda ohřála. Pevně stojící sprchy jsou bytelné a vyžadují obtížnější instalaci. Zpravidla potřebujete vyřešit odtok a pevný podklad. Odměnou vám bude dlouhá životnost.

Přenosné sprchy jsou proti tomu lehké, snadno se s nimi manipuluje a můžete je přemisťovat podle potřeby. Instalace vám zabere pár minut a nezáleží na okolním prostředí ani odtoku vody. Přenosnou zahradní sprchu pohodlně postavíte třeba na trávník, který se už o vodu postará. Nevýhodou je, že mají kratší životnost.

Jak vyřešit odvodnění u pevně stojících sprch?

Odvodnění neházejte za hlavu. Když to uděláte, dočkáte se rozmáčeného pozemku, nekonečných kaluží a v horším případě i podmáčené zahrady, která se začne sesouvat. Proto si pečlivě rozmyslete, jak odvodnění zajistíte. Máte v základu dvě možnosti.

  • Pořídíte žlaby, které slouží jako kanalizace. Jednoduše odvedou vodu, kam potřebujete.

  • Druhou variantou jsou podlahové výpustě, které však musíte nainstalovat ještě před usazením zahradní sprchy. Nutností je přípojka k odpadnímu potrubí.

Jak velkou nádobu na vodu vybrat?

Objem nádoby určuje počet lidí, kteří si mohou sprchu dopřát. Objem proto vybírejte podle počtu členů vaší domácnosti. Zároveň však berte v potaz, že přenosné sprchy unesou jen menší nádoby na vodu. Pro větší počet osob se proto přenosné sprchy zcela nehodí. Zároveň myslete na malou rezervu v případě nečekané návštěvy. Čím větší nádobu však pořídíte, tím déle se bude voda ohřívat.

Jaký materiál si vybrat?

  • Plastové sprchy jsou levnější a lehčí variantou. Nevýhodou však je nižší životnost, kdy plast pod vlivem slunce pracuje a voda může následně nepříjemně zapáchat.

  • Hliníkové sprchy jsou dražší a těžší variantou. Velkou výhodou je fakt, že jejich konstrukce je prakticky nesmrtelná.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist