Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta
Archivováno

Most - Jezdíte do pražských barů, abyste ochutnali výtečné rumy a whisky ze všech koutů světa? Dodávají je tam dva bratři z Mostu. Stylový obchod Mydrinks.cz mají i zde.

Mostecko je úžasné místo pro podnikání, nabízí ideální startovací podmínky. „Jsou tu nízké pronájmy, levné skladovací prostory,“ říká mladý Mostečan Tomáš Čmolík. Stačí už jen vymyslet, v čem prorazit. Tomáš a jeho starší bratr Martin dovážejí do Česka nepřeberné množství rumů a stovky dalších druhů destilátů. „Také vína, kávu, čaj, barové vybavení a sklo a jako doplněk i výběrovou čokoládu,“ vyjmenovává sortiment Tomáš Čmolík. Rychle se s bratrem vypracovali a dnes zásobují sklady, které dodávají lahve do nejznámějších barů v Praze, jako je třeba Rum House v Žitné ulici.

Za firmou Mydrinks.cz stojí cestovatelská vášeň. „Ne moje, ale mamky. Na jedné cestě z Ománu mi v Dubaji v bezcelní zóně koupila lahev rumu. Byl fakt vynikající a kamarád prohlásil, že by bylo fajn to sem vozit. Takže jsem podle etikety kontaktoval člověka na Seychelách, který mě odkázal na dealera v Evropě. Sedli jsme s bráchou do auta a zanedlouho jsme se ocitli u holandských hranic v překladišti nejluxusnějšího zboží. I tam jsme měli štěstí, na dovozce se vykašlalo několik odběratelů, takže se dohodl s námi. Prodal jsem tehdy byt a nastěhoval se zpět k mamce, abych měl peníze na zboží,“ vzpomíná na začátky Tomáš Čmolík a vzpomíná, jak měl 350 kusů lahví rumu vyskládáno v bytě.

1406mydrinks2

Jde o jediný podnik svého druhu v Ústeckém kraji. Najdete jej v komplexu Archa Most v ulici Obránců míru.

K začátkům se vážou i vtipné historky. „Koupil jsem si chladicí tašku na rumy a s ní a několika lahvemi jsem obcházel podniky. Koukali na mě jak na cvoka, protože rumy se nechladí,“ vypráví Čmolík. Zkušenosti ale nasbíral velice rychle, prošel v Barlife akademii kurzem mixologie, aby věděl, který rum jak používat a s čím je vhodné jej míchat, sleduje veškeré dění a události v destilérkách. „Ochutnal jsem už asi vše,“ směje se mladý muž.

V mostecké prodejně Mydrinks.cz, která v březnu oslavila rok od otevření, nenabízejí jen nejrůznější zboží, ale dělají i tematické ochutnávky. Nejbližší degustace se koná už teď v červnu. „Oznamujeme to vždy na našem facebooku Mydrinks.cz. Vybereme šest druhů méně známých rumů, k nimž během dvou až tří hodin podáváme výklad a lidé se dozví i něco o historii. Je to opravdu velmi zajímavé,“ říká Tomáš Čmolík s tím, že cena degustace se stanoví podle ceny vybraných rumů. Degustace jsou také žádanou akcí na objednávku nejen mezi partou kamarádů, ale i u firem.

1406mydrinks3

Prodejna Mydrinks nepotěší jen obsahem stovek lahví, ale i designem.

Ochutnat ale dostanou i zákazníci, když si přijdou koupit lahev do obchodu. „Je to logické, když už si vybírají flašku například za tisíc korun, že jim dáme ochutnat, zda jim výběr opravdu vyhovuje. Stačí říct, co mají rádi a my jim vhodný destilát poradíme,“ dodává obchodník. Poradit si často nechávají ti, kteří do obchodu přišli vybrat lahev jako dárek. Když si však netroufnou, protože netuší, co by měl obdarovaný rád, můžou pořídit dárkovou poukázku.

Ke skvěle vybavenému obchodu samozřejmě patří i exkluzivní zboží. Nejdražší rum v obchodě je nyní Zacapa Royal. Lahev je na prodej za 11 tisíc korun. „Měli jsme tři, zbyla už jen jedna. Ještě tu máme sběratelskou whisky za 17 tisíc a v republice už je jich tak málo, že se dají spočítat na prstech ruky,“ chlubí se majitel.

Jestli se zatím sbíhají chutě jen pánům, měly by zpozornět i dámy. V obchodu je řada jemných sladších likérů. „A dámy určitě velice rády uslyší, že nejlepší koktejly, které existují, se míchají z minima ingrediencí,“ uzavírá Čmolík.

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací