Čtvrtek 19. červenec 2018
Svátek má Čeněk

Klášterec nad Ohří – Už 53 let jezdí po silnicích legendární Porsche 911. Bezpečnost jeho posledního modelu Porsche 911 GT3 hlídá také součástka z Toyoda Gosei Czech u Klášterce nad Ohří, výrobce plastových a pryžových komponentů do automobilů. Jde o kolenní airbag, na jehož vývoji se lidé z klášterecké firmy podíleli.

„Naše airbagy zajišťují bezpečnost v celé řadě automobilů. Ale dodávat je pro legendární devětset jedenáctku, která se sériově vyrábí už od roku 1964, jejíž karosérii navrhl Ferdinand Alexander Porsche. A vůz má třeba i Richard Hammond, moderátor legendárního motoristického pořadu Top Gear. To už člověka šimrá kolem žaludku," uvedl Jan Richter, viceprezident Toyoda Gosei Czech.

V případě kolenních airbagů pro Porsche 911 není klášterecká Toyoda Gosei jen výrobcem. „U evropských vozidel, tedy i v případě Porsche 911, se v rámci přípravy prototypu a testování proveditelnosti v sériové výrobě přímo podílíme na vývoji,“ vysvětlil Jan Richter.

Kromě Porsche 911 dodává Toyda Gosei Czech kolenní airbagy také například do vozidel Porsche Cayenne, Škoda Caroq, Audi A6, A7 a A8 a VW Touareg nebo BMW 6 series a 2 series. Pro firmu Toyota její nové modely Corolla a Auris pak vyrábí široké portfolio airbagů a funkčních dílů pro podovzek. „Pro vozy z koncernu VW budeme uvedené součástky vyrábět osm let, pro ostatní vozidla pět,“ doplnil Jan Richter.

Rostou zakázky, rostou i mzdy

S rostoucím počtem zakázek a zaměstnanců Toyoda Gosei Czech zvyšuje také mzdy. Od srpna u nástupních platů o 1000 korun. Zaměstnancům, kteří ve firmě pracují více než rok se mzda zvýšila o 2000 korun. „Letos jsme tak již zvyšovali mzdu dvakrát. Zaměstnanci, kteří u nás působí již více než rok si tak jen letos polepšili o 3500 korun. Další zvyšování mezd plánujeme na duben příštího roku, a to zhruba o dalších 1000 korun měsíčně,“ uvedl personální manažer firmy Vlastislav Burian.

Toyoda Gosei Czech působí v průmyslové zóně Verne u Klášterce nad Ohří od roku 2001 a je výrobcem plastových, polyuretanových a pryžových komponentů do automobilů, jako jsou airbagy, palivové a brzdové komponenty automobilů, těsnění a LED světla. Obrat firmy, která zaměstnává kolem 1000 lidí, je více než 4 miliardy korun. V České republice dodává firma součásti především pro kolínskou TPCA, v Evropě pak pro většinu významných automobilek.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací