Úterý 26. květen 2020
Svátek má Filip

Most – Tvář Dominiky Müllnerové zná většina z vás ze sportovních rubrik jako výbornou házenkářskou brankářku prvoligového týmu Černých andělů z Mostu a členku národní reprezentace. Málokdo ale ví, že je již několik let, řečeno sportovní terminologií, také posilou Palivového kombinátu Ústí nad Labem (PKÚ), konkrétně střediska Kohinoor, spravujícího jezero Most. A také tou, která měla za českou stranu na starost česko-saský projekt Nová tvář budoucí krajiny a stala se spoluautorkou zajímavé publikace.

Její křest proběhl v Mostě v rámci posledního workshopu dlouhodobého projektu Nová tvář budoucí krajiny. „Připravili jsme brožuru, která dokáže i laikům zajímavým způsobem poskytnout pohled na to, jak se během desetiletí postupně proměňovalo česko-saské příhraničí. Jestliže chceme vytvářet budoucnost, je dobré znát také historii, tedy minulost i současnost regionů, které ovlivnila těžba nerostů, hlavně hnědého uhlí,“ uvedla Dominika Müllnerová, vedoucí oddělení správy a rozvoje území jezera Most na středisku Kohinoor.

Na projektu spolupracoval kolektiv odborníků PKÚ se specialisty Technické univerzity ve Freibergu. Cílem byla výměna zkušeností s útlumem hornické činnosti, které se povedlo nasbírat za uplynulých mnoho let v českém i saském Podkrušnohoří, a především s tím, co všechno je třeba udělat po jejím ukončení. Jak vznikají a jsou realizovány revitalizační i resocializační programy, umožňující území postižené těžbou využít zejména pro rekreaci a aktivní odpočinek.

Brožury v českém a německém jazyce je možno získat zdarma v Informačním centru v Mostě.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací