Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Most – Mostečtí studenti soukromé hotelové školy Bukaschool dali přednost před užíváním si prázdnin praxi v zahraničí.

Přibližně 650 kilometrů od Mostu v jedné z nejznámějších vinařských oblastí podél řeky Mosel sbírají zkušenosti v Hotel zur Post / Mülheim, která je sousedící se slavnějším Bernkastelem – Kues, což je mimochodem partnerské město Karlových Varů. Každorodně první týden v září Bernkastel – Kues pořádá weinfes, na který dojíždí i naši Čeští vinaři. Letos tento termín připadá na 29. srpna až 2. září.

Studenti odešli od rodin a přátel za praxí. Jejich začátky byly těžké. Už teď je ale studentům smutno, že jejich cesta za zkušenou za chvíli skončí a budou se muset vracet domů, jak řekli
Quynh Anh Doova neboli Anička /17let / a Pavel Honolka /18let/, studenti mostecké Bukaschool. „Naučili jsme se nové věci, zdokonalili jsme se v jazyce, líbí se nám tady a začínáme se tu už cítit i jako doma,“ svěřili se.

Majitel hotelu Uwe Bauer je s českými studenty také spokojený a rád by s mosteckou soukromou školou i nadále spolupracoval. Uvidíme, kolik mosteckých studentů ještě přijede do Německa na praxi.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací