Pátek 14. srpen 2020
Svátek má Alan

Litvínov – Ve středu 26. února se do Brna sjeli mladí truhláři ze všech krajů České republiky, aby poměřili síly ve finále VIII. ročníku Mistrovství ČR oboru truhlář. Ústecký kraj reprezentoval žák třetího ročníku SOŠ Litvínov-Hamr Ludvík Steuter, jenž si účast ve finále zajistil vítězstvím v krajském kole soutěže.

Úkolem soutěžících bylo během pěti hodin vyrobit dle výkresové dokumentace stoličku. V dramatické soutěži vybojoval zástupce ústeckého kraje třetí místo.

„Z Ludvíkova výkonu máme upřímnou radost, prokázal, že v oboru truhlář patříme k republikové špičce,“ konstatoval vedoucí učitel pro střediska truhlář, umělecký truhlář, operátor dřevařské a nábytkářské výroby, tesař a čalouník Miroslav Findeis.

„Gratuluji ke skvělému výsledku, děkuji všem učitelům odborného výcviku, kteří se podíleli na odborné přípravě soutěžícího,“ dodala ředitelka SOŠ Litvínov-Hamr Jitka Francírková.

Z vítězství v soutěži se radoval Jakub Neubauer z Integrované střední školy Slavkov u Brna, stříbrnou pozici obsadil Lukáš Šťastný, reprezentant Střední školy řemeslné Jaroměř.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací