Neděle 5. červenec 2020
Svátek má Cyril a Metoděj

Bečov – Od rána do večera šije v Bečově u Mostu skupina lidí ochranné roušky na obličej. Poté je rozvážejí a rozdávají zadarmo potřebným. Dochází jim materiál, můžete jim pomoci s jeho dodáním.

Co v Bečově vznikne, je zadarmo. Náš server Ladislav Zbubna kontaktoval s tím, že by lidé mohli pomoci dodat potřebný materiál. „Dochází nám gumičky a tkalouny,“ říká. Co se týká látek, uvítal by třeba barevné s dětským motivem pro nejmenší.

Nyní s ním roušky vyrábí Tereza Zbubnová, Nikola a Slávka Vališová, Lenka Kozelková a Jitka Kulišová. „Momentálně šijeme pro nemocnici v Kadani a dětské domovy. A samozřejmě pro toho, kdo přijde. Rozvážíme i po Mostecku zdarma pro lidi, kteří nemají, jak přijet,“ dodává.

Že se lidé nyní v obtížné epidemiologické situaci semknuli, dokazuje ještě další část z jeho příběhu. Na facebooku sháněl Ladislav Zbubna ke koupi šicí stroj. „Včera přijel pán z Mostu a daroval nám nepoužitou singrovku. Byl jsem z toho úplně vedle.“
Pokud máte materiál, který by mohl pomoci při výrobě roušek, můžete kontaktovat Ladislava Zbubnu na telefonním čísle 724 314 903.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací