Úterý 19. leden 2021
Svátek má Doubravka

Litvínov - Sportovní soukromá základní škola v Litvínově se pustila po svém do boje s koronavirovou nákazou. Začali tam pomocí 3D tiskáren vyrábět ochranné obličejové štíty. Začíná jim ale docházet materiál.

Štíty škola vyrábí pro lékaře, prodavačky, sociální pracovnice. Je o ně velký zájem. „Rozhodli jsme se pomáhat lidem, kteří jsou nyní nejohroženější skupinou. Proto jsme se zapojili do akce 3D tisk proti Covid-19. Ve škole máme čtyři 3D tiskárny a doufáme, že takto pomůžeme,“ říká ředitel školy Pavel Škramlík. „Tiskneme díly do ochranný štítů, které potom sami kompletujeme,“ vysvětluje informatik Pavel Šiktanc.

Bohužel, dochází materiál. Škola by uvítala další 3D tiskárny k zapůjčení od lidí, kteří pro ně nemají momentálně využití. Dochází rovněž knoflíková guma, plastové struny i fólie do kroužkové vazby, které se používají pro samotný průhledný štít. Pokud máte něco, co by škole ve výrobně mohlo pomoci, kontaktujte ji na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

VIDEO

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací