Úterý 19. leden 2021
Svátek má Doubravka

Praha – Vyložení více než dvaceti letadel, pěti set tun materiálu a ujetí desítek tisíc kilometrů. Tohle mají za sebou hasiči, kteří pomáhají s distribucí zdravotnického materiálu, který je letecky dopravován na pražské letiště. Mezi letištními hasiči, kteří pomáhají, je i Michal Tittl z Mostu.

V pondělí pomáhal Hasičský záchranný sbor s přeložením dalších dvou letadel. Dohromady je jich už jedenadvacet. Přes dvě stovky hasičských aut už při rozvozu najezdily přes 140 tisíc kilometrů, vypočítává Ministerstvo vnitra. A další letadlo přistálo v úterý hned v sedm hodin ráno.

A jak taková vykládka probíhá? Hasiči ze Záchranného útvaru přijedou se svojí technikou a často pomocí živého řetězu se zdravotnický materiál vykládá. K jeho převozu jsou totiž využívána i civilní letadla a prostor pro pasažéry. „Čím více rukou, tím lépe. Proto ruce k dílu přidáme i my - hasiči z pražského letiště, celní správa nebo i policisté,“ vypráví Michal Tittl. Dodává, že nejde o fyzicky náročnou práci, neboť hasiči jsou vytrénovaní na větší dril.

0704hasiciletadlo

Připraveni na práci. Foto: Michal Tittl

Je v tu chvíli hrdý, když ví, že věci, které mu procházejí rukama, mohou zachraňovat životy kdekoliv po republice? „Hrdost tam určitě trošku je. A nejenom s tímto vykládáním. Člověk se zamyslí i nad ostatními lidmi, kteří ten materiál potřebují,“ potvrzuje hasič.

A připomíná ještě jednu věc: Lidé teď všem, kteří jsou takzvaně v první linii, vyjadřují daleko více vděčnosti. „To dříve nebylo tak běžné,“ uzavírá.

Než přiletělo ranní letadlo s dalším nákladem, je už všechen materiál z předešlého dne rozvezený. Práci letištních hasičů můžete sledovat na jejich facebooku zde.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací