Sobota 4. červenec 2020
Svátek má Prokop

Litvínov - Na zarážce, neboli na odstavení výroby v areálu Unipetrolu a následné dvouměsíční revizi všech výrobních zařízení dle právních předpisů a norem, se vedle zaměstnanců Unipetrolu bude podílet také 1260 pracovníků specializovaných externích společností, z toho na 550 jich přijede ze zahraničí.

Při přípravě bezpečnostních a hygienických opatření se Unipetrol inspiroval nejen podněty odborníků, ale i samotných občanů, které mu předložil krizový štáb Litvínova. Zarážka je nezbytná pro zajištění bezpečnosti výroby a obyvatel a pro zajištění strategických dodávek pohonných hmot pro celý český trh. Výrobní zařízení Unipetrolu totiž patří do krizové infrastruktury České republiky.

Na přípravě projektu Zarážka 2020 začali odborníci v Unipetrolu pracovat již před dvěma roky. Dva měsíce před samotným zahájením projektu se objevil nečekaný úkol. Kromě lidského, materiálního a logistického zabezpečení celé akce bylo nutné zareagovat na nebezpečí v podobě šířícího se koronaviru. Rozjela se tak mimořádně rozsáhlá bezpečnostní akce, do které se zapojily desítky odborníků a úředníků.

„Naší prioritou je bezpečnost. A proto jsme udělali maximum, abychom dokázali najít řešení pro dvě velké výzvy, před kterými stojíme - realizovat nutnou a bezodkladnou generální revizi našich výrobních zařízení a současně minimalizovat rizika spojená s šířením nemoci COVID-19,“ řekl Tomáš Herink litvínovský rodák a člen představenstva Unipetrolu zodpovědný na výrobu, výzkum a vývoj.

ROZHOVOR

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací