Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Ústí nad Labem - Stovky mladých lidí, které před časem opustily dětský domov se v době pandemie COVID-19 ocitly v tíživé situaci. Někteří z těchto mladých přišli o práci i o bydlení, jiní nasazují své zdraví v první linii. Můžete si říct, že tak to má dnes většina lidí a nejen ti, kteří vyrostli v dětském domově, ale právě jim v této těžké době chybí pomoc od blízkých.

Tu po celé republice nahrazuje projekt Začni správně společnosti yourchance. V Ústeckém kraji se koordinátor Stanislav Görg stará zhruba o šest desítek mladých. Třetina z nich se snaží stát na vlastních nohách. Jedním z nich je i Ondřej.

„Protože se se zahájením nouzového stavu zavřely školy, došlo i k uzavření internátu. Ze mě se stal ze dne na den bezdomovec,“ popisuje svoji situaci Ondřej, který je v projektu Začni správně od září 2019. Za tak krátkou dobu mu stihl projekt v čele s koordinátorem Stanislavem Görgem hodně pomoci.

0106lidekz1

Standa pomohl Ondru přestěhovat do startovacího bytu pro mladé. Zdroj: www.kr-ustecky.cz 

„Ondřej studuje, a tak jsme po jeho odchodu z dětského domova řešili, jak bude platit internát a kde bude zůstávat o víkendech. Našli jsme mu brigádu a poskytli finanční pomoc,“ vzpomíná Standa na Ondřejovy začátky. Koronavirová krize ale přinesla spousty problémů a Ondřej opět přišel o těžce získané jistoty. „Naštěstí se v Ústí nad Labem v rámci projektu nachází startovací byt pro mladé dospělé, kteří opouští dětské domovy. V bytě bylo volné místo, a tak Standa neváhal a nabídl mi nastěhovat se tam,“ říká Ondřej. Za pomoc od projektu Začni správně společnosti yourchance je velmi vděčný. „Vůbec nevím, kde bych bez projektu a bez Standy dneska byl,“ dodává mladík.

yourchance o. p. s. je obecně prospěšná společnost založená v roce 2010 Janou Merunkovou a Gabrielou Křivánkovou jako společnost, která realizuje tři projekty celorepublikové a v dnešní době už i mezinárodní působnosti – Finanční gramotnost do škol, Podnikavost a Začni správně.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací