Pondělí 10. srpen 2020
Svátek má Vavřinec

Most - Básník Daniel Hradecký je se svou sbírkou Přibližování dřeva nominován na literární cenu Magnesia Litera. O vítězství bojuje v kategorii Poezie společně s autory Ewaldem Murrerem a Jiřím Dynkou. Kdo si ocenění odnese, rozhodne odborná porota. Vítěz bude vyhlášen během přímého přenosu 31. srpna na ČT Art.

Dílo Přibližování dřeva je v pořadí čtvrtou básnickou sbírkou mosteckého rodáka Daniela Hradeckého. Debutoval básnickou sbírkou V cirkuse Calvaria, následovala díla Muž v průlomu, 64 nebo Trosky jednoho deníku. Jeho posledním počinem je letošní sbírka XXX/Jezero.

Mostecký region a jeho okolí hraje hlavní roli také v novele Vytěženej kraj autorky Veroniky Bendové. Kniha nominovaná na ocenění Magnesia Litera v kategorii Próza vypráví o dvojici protagonistů hledající filmové lokace v tomto kraji.

Cena Magnesia Litera už 19. let propaguje kvalitní literaturu napříč žánry. Stejnou pozornost upíná na všechny literární tvůrce - spisovatele, básníky, překladatele, nakladatele i literární vědce a teoretiky. Letos do soutěže dorazilo rekordních 448 knih ze 124 nakladatelství. Slavnostní předávání je letos přesunuto z původního dubnového termínu na pondělí 31. srpna 2020. V přímém přenosu se bude vysílat na ČT Art a večerem již tradičně provedou Daniela Písařovicová a Jiří Havelka.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací